W Kłobucku działalność przedszkoli zawieszona do 22 maja

0
254

Jutro miejskie przedszkola w Kłobucku w dalszym ciągu pozostaną zamknięte. Do końca tygodnia dyrektorzy przedszkoli mają przedstawić władzom miasta procedury bezpieczeństwa sanitarnego, które zostaną wprowadzone po otwarciu placówek.


Z komunikatu miasta wynika, że przedszkola gminne będą zamknięte jeszcze dwa tygodnie. Samorząd tłumaczy decyzję koniecznością przygotowani przedszkoli do nowej formy pracy.
Przedszkola przygotowują się do wznowienia działalności i potrzebują czasu na odpowiednie przygotowanie się do funkcjonowania w „nowej rzeczywistości” – napisano w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej kłobuckiego samorządu. – Potrzebny jest czas na opracowanie procedur bezpieczeństwa, przygotowanie i wdrożenie szeregu zmian w zakresie organizacji placówki, harmonogramu opieki i nowej organizacji pracy w czasie epidemii ze względu na ograniczenie liczby dzieci, konieczność wyodrębnienia pomieszczeń na izolację, odpowiedniego zabezpieczenia środków ochrony osobistej i środków do dezynfekcji”.


Jak wyjaśniają władze miejskie Kłobucku, najważniejsze jest bezpieczeństwo dzieci, dlatego po konsultacjach z dyrektorami przedszkoli oraz po złożeniu przez nich i Rady Rodziców wniosków o ustalenie przerwy w funkcjonowaniu placówek, samorząd ustalił przerwę w funkcjonowaniu przedszkoli od 6 do 22 maja br.

(Fot. pixabay)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here