Jutro w Częstochowie czynne tylko przedszkola niepubliczne. Miejskie placówki nadal zamknięte

0
250

Jak poinformował Urząd Miasta Częstochowy, 6 maja, a więc w terminie wskazanym przez rząd, w Częstochowie otwarta zostanie wyłącznie część przedszkoli i żłobków niepublicznych. Placówki, dla których organem założycielskim jest miasto, nadal będą zamknięte.


Jak przekazał nam rzecznik prasowy UM Częstochowa, Włodzimierz Tutaj, przed ponownym przyjęciem dzieci miejskie placówki najpierw muszą sprostać szczegółowym wytycznym Głównego Inspektora Sanitarnego dla przedszkoli oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3.


Wytycznych tych jest sporo i związane są z sytuacją epidemiczną. Mowa w nich m.in. odpowiedniej organizacji opieki w małych grupach, zachowaniu zasad higieny, czyszczeniu i dezynfekcji pomieszczeń oraz sprzętu, a także postępowaniu w przypadku podejrzenia zakażenia u personelu.
W obecnej chwili miasto nie jest w stanie zapewnić zarówno dzieciom, jak i personelowi bezpieczeństwa, stąd decyzja o odłożeniu otwarcia placówek.


Problem jest m.in. z wystarczającą ilością płynów dezynfekujących, środków ochrony osobistej, a także bezdotykowych termometrów w poszczególnych placówkach, a także z odpowiednią, wymaganą przepisami przestrzenią dla dzieci do wypoczynku, zabawy i zajęć rekomendowaną przez Głównego Inspektora Sanitarnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here