fbpx
Targi budowlane, wyposażenia wnętrz i nieruchomości Częstochowa
Strona głównaEdukacjaW częstochowskich szkołach podstawowych odbyły się egzaminy na kartę rowerową

W częstochowskich szkołach podstawowych odbyły się egzaminy na kartę rowerową

Młodzi cykliści zdali egzaminy na kartę rowerową. Szkoły odwiedzili również policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego.

Wiosna sprzyja rowerowym wycieczkom, a użytkowników jednośladów jest coraz więcej. Na ścieżkach rowerowych i drogach można zauważyć prawdziwy wysyp miłośników dwóch kółek.

W częstochowskich podstawówkach zorganizowano dla uczniów egzaminy na kartę rowerową. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego odwiedzili placówki i opowiedzieli o zasadach związanych z jazdą na rowerze. Spotkania odbyły się w ramach akcji „Jednośladem bezpiecznie do celu”.

Dzieciaki bez problemu odpowiadały na pytania związane z przepisami ruchu drogowego,znały numery alarmowe i wiedziały, kiedy należy z nich skorzystać. Policjanci przypomnieli również o tym, żeby sprawdzić czy rower jest odpowiednio przygotowany do jazdy, posiada oświetlenie i odblaski, a także, że warto zadbać o odpowiedni strój i kask.

Wszyscy z powodzeniem zdali część teoretyczną egzaminu, a potem przyszedł czas na część praktyczną. Przy pomocy gości z częstochowskiej drogówki ustawiono tor przeszkód, który młodzi rowerzyści pokonali bez problemu.

Dzieciaki zdobyły swoje pierwsze prawo jazdy i są już pełnoprawnymi użytkownikami jednośladów. Przypomnijmy, że od niedawna karta rowerowa uprawnia również do kierowania hulajnogą elektryczną.

Karta rowerowa jest obowiązkowa dla młodzieży od 10 do 18 roku życia.

Akcja „Jednośladem bezpiecznie do celu” wystartowała po raz kolejny tej wiosny, a jej celem jest zwrócenie uwagi na kierowców pojazdów jednośladowych: motocykli, motorowerów, rowerów i hulajnóg.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -