fbpx

W częstochowskich dzielnicach pojawi się Mobilny Punkt Zbierania Odpadów Problemowych

Zbiórka odpadów problemowych. Już 4 marca wyruszy specjalny pojazd, który pozbiera od mieszkańców Częstochowy nietypowe śmieci (chemikalia, stare leki, baterie).

Wiemy już sporo na temat segregacji odpadów, ale dla niektórych śmieci nadal brakuje miejsca w standardowych kontenerach. Już w najbliższą sobotę – 4 marca, w trasę wyruszy Mobilny Punkt Zbierania Odpadów Problemowych, takich, które są groźne dla środowiska.

Pojazd raz w miesiącu, pojawia się w różnych dzielnicach, w konkretnych dniach i godzinach. Mieszkańcy danej strefy mogą przygotować nietypowe odpady i nie martwić się w jaki sposób się ich pozbyć. Trzeba tylko sprawdzić harmonogram Mobilnego Punktu Zbierania Odpadów Problemowych, a można to zrobić na stronie: https://cuk.czestochowa.pl/harmonogram-wywozu-odpadow/

Niektóre śmieci ze względu na swój skład i pochodzenie są bardzo szkodliwe dla środowiska naturalnego. Do tej grupy odpadów należą mi. in. przeterminowane leki, zużyte igły, strzykawki, baterie, czy drobny, zużyty sprzęt elektryczny lub elektroniczny.

Już w najbliższą sobotę -4 marca, będzie można bezpiecznie pozbyć się niebezpiecznych „drobiazgów”, a Mobilny Punkt trafi do następujących dzielnic: Dźbów, Stradom, Gnaszyn-Kawodrza, Podjasnogórska, Lisiniec i Częstochówka-Parkitka.

Centrum Usług Komunalnych zachęca do zainstalowania specjalnej aplikacji, która przypomni o terminach odbioru odpadów i wskaże miejsca, w których znajdują się specjalne pojemniki do zbiórki elektroodpadów.

Troska o środowisko naturalne powinna być zawsze na liście naszych priorytetów. Zanieczyszczenia, śmieci, zatrute powietrze, powodują trwałe uszczerbki naszego zdrowia i mają wpływ na jakość życia.

Warto pamiętać, że wszelkie odpady niebezpieczne można na bieżąco oddawać w Stacjonarnym Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Częstochowskim Przedsiębiorstwie Komunalnym w Sobuczynie, przy ul. Konwaliowej. Odpady są przyjmowane tam od poniedziałku do piątku w godz. 8-18 oraz w soboty w godz. 10-15.