fbpx

Trzy komediowe przeboje od Adria Art. Jako pierwsze w Częstochowie zobaczymy „Dobrze się kłamie”

Na marzec Impresariat Adria Art przewidział trzy teatralne propozycje. Częstochowska publiczność będzie miała okazję obejrzeć kolejno: „Dobrze się kłamie”, „Porwanie” i „Wieczorek pożegnalny”.

„Dobrze się kłamie” to spektakl oparty na filmie Paola Genovesego. Jego reżyserii podjął się Marcin Hycnar, a adaptacji tekstu – Bartosz Wierzbięta.

Kto spośród przyjaciół coś ukrywa? Kto ma na koncie poważne kłamstwa, a kto tylko nieco ściemnia? Odpowiedzi ma dostarczyć niebezpieczna gra… Każdy, kto siedzi przy stole, ma podzielić się z przyjaciółmi zawartością swojego telefonu.  Zwykły wieczór z przyjaciółmi zmienia się w prawdziwy sprawdzian z przyjaźni. Niektórym „ściemnianie” wyjdzie na dobre, inni całkowicie się pogrążą. Co ujawnią odczytane publicznie SMS-y i powiadomienia z Facebooka? W sobotę, 4 marca emocji z pewnością nie braknie. Spektakl będzie grany o godz. 16 i 18.30.

Trzy komediowe przeboje od Adria Art. Jako pierwsze w Częstochowie zobaczymy "Dobrze się kłamie" 2
Spektakl „Dobrze się kłamie” (fot. Adria Art)

Obsadę komedii tworzą: Olga Bołądź (zamiennie Magdalena Lamparska), Przemysław Sadowski (zamiennie Bartłomiej Topa), Piotr Grabowski (zamiennie Marcin Perchuć), Szymon Bobrowski (zamiennie Jakub Wieczorek), Anita Sokołowska (zamiennie Marta Ścisłowicz), Katarzyna Kwiatkowska (zamiennie Agnieszka Warchulska) i Wojciech Zieliński (zamiennie Marcin Hycnar). Bilety kosztują: 70, 90, 110 i 140 zł.

„Porwanie” – 10 marca

Trzy komediowe przeboje od Adria Art. Jako pierwsze w Częstochowie zobaczymy "Dobrze się kłamie" 3
„Porwanie” (fot. Centrum Spotkania Kultur w Lublinie)

Z kolei 10 marca Adria Art zaprosi na spektakl „Porwanie”. To doceniana przez publiczność komedia kryminalna o bohaterze, który w obliczu widma bankructwa decyduje się na szalone rozwiązanie swoich kłopotów. Postanawia bowiem porwać syna ministra, który jest odpowiedzialny za jego sytuację. Jak łatwo się domyślić – nic nie przebiega zgodnie z planem. Brak doświadczenia, kłótnie w rodzinie i tajemnicza kobieta sprawiają, że historia przyniesie wszystkim mnóstwo niespodzianek!

Reżyserem spektaklu, który zobaczymy na scenie Klubu Politechnik, jest Artur Barciś. Obok niego na scenie występują Barbara Kurdej-Szatan (zamiennie Katarzyna Ucherska), Damian Kulec, Antoni Pawlicki oraz Piotr Grabowski (zamiennie Marcin Perchuć). „Porwanie” będzie prezentowanego o godz. 16 i 19. Bilety kosztują: 70, 90, 110 i 140 zł.

„Wieczorek pożegnalny” – 20 marca

Trzy komediowe przeboje od Adria Art. Jako pierwsze w Częstochowie zobaczymy "Dobrze się kłamie" 4
„Wieczorek pożegnalny” (fot. Adria Art)

Ostatnią z marcowych propozycji będzie francuska komedia „Wieczorek pożegnalny” w reżyserii Tomasza Dutkiewicza.

Co zrobić, kiedy chcemy się pozbyć jednego z niewygodnych przyjaciół? Zablokować jego numer, skasować z Facebooka? A może… zaprosić go na wystawną kolację? To miało być piękne zakończenie długiej przyjaźni. Zamiast tego wyszła towarzyska katastrofa.

Problem w tym, że Pierre i Clotilde zaprosili swojego przyjaciela nie po to, by z nim świętować, ale by zerwać z nim znajomość. Gdyby tylko wiedział, że to ostatni wieczór w ich domu… Co się stanie, kiedy intryga wyjdzie na jaw? Komu pierwszemu puszczą nerwy? Czy to faktycznie koniec przyjaźni? Tyle pytań! I tylko jedno jest pewne – ten wieczór będzie inny niż wszystkie.

20 marca o godz. 19 na scenie Filharmonii Częstochowskiej wystąpią: Katarzyna Skrzynecka, Janusz Chabior i Piotr Gąsowski. Bilety kosztują: 70, 90, 110 i 140 zł. Szczegóły: adria-art.pl.

red., mat. Adria Art