fbpx
Strona głównaPolecaneW Częstochowie wytyczono parkingi dla elektrycznych hulajnóg

W Częstochowie wytyczono parkingi dla elektrycznych hulajnóg

W 31 wyznaczonych lokalizacjach częstochowianie będą mogli pozostawiać wypożyczane w ramach komercyjnych systemów elektryczne hulajnogi. Miasto chce w ten sposób uporządkować kwestie pozostawiania pojazdów w przestrzeni publicznej.

W Częstochowie wytyczono parkingi dla elektrycznych hulajnóg 1

Pozostawiane, a często wręcz porzucane niechlujnie na chodnikach elektryczne hulajnogi irytowały wielu częstochowian. Teraz jednoślady mają być parkowane porządnie, w wyznaczonych strefach.

Jak informuje Urząd Miasta Częstochowy, nowe parkingi to wyznaczone w pasie drogowym, za pomocą poziomego oznakowania, bezpieczne lokalizacje, w które użytkownicy powinni się kierować kończąc podróż po mieście. Wyznaczaniem i oznakowaniem parkingów na hulajnogi zajmuje się Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie. Akcja odbywa się w ramach porozumienia, jakie miasto zawarło z pierwszą siecią komercyjną oferującą wynajem hulajnóg elektrycznych na terenie Częstochowy.

– Pozostawienie hulajnogi w jednym z punktów zbiorczych pozwoli na bezpieczne i nieuciążliwe dla innych uczestników ruchu drogowego korzystanie z tego środka lokomocji – informuje rzecznik prasowy MZD Maciej Hasik.

Oznakowanie parkingów na hulajnogi właśnie trwa. Zadanie jest realizowane w ramach programu Lepsza Komunikacja w Częstochowie.

(fot. MZD Częstochowa)

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -