fbpx
Strona głównaSportDamian Kogut i 6 jego kolegów odchodzi z Exact Systems Norwida

Damian Kogut i 6 jego kolegów odchodzi z Exact Systems Norwida

Trwa przebudowa składu Exact Systems Norwida. W porównaniu do niedawno zakończonego sezonu z zespołu odejdzie 7 siatkarzy w tym Damian Kogut, który wybiera się grac do Plus Ligi. Działacze są już „po słowie” z nowymi zawodnikami i wkrótce mają przedstawić siatkarzy.

Exact Systems Norwid w poprzednim sezonie zajął bardzo wysokie 4. miejsce po rundzie zasadniczej i 5. pozycję po zakończeniu sezonu. To najlepszy wynik w historii częstochowskiego klubu. Apetyty rosną w miarę jedzenie i działacze Exact Systems Norwida myślą o wzmocnieniach drużyny, która w kolejnym sezonie ma walczyć o strefę medalową w Tauron 1 Lidze.

Już w takcie minionego sezonu działacze Exact Systems Norwida przedłużyli umowy z podstawowymi zawodnikami. Podpisali je: Tomasz Kowalski, Tomasz Kryński, Jarosław Mucha, Łukasz Usowicz. Nie udało się jedynie namówić na pozostanie w Częstochowie Damiana Koguta, który chce spróbować gry w Plus Lidze. Kogut był bardzo wysoko w rankingach indywidualnych Tauron 1 Ligi i jest łakomym kąskiem dla klubów z Plus Ligi.

Po zakończeniu sezonu częstochowski klub poinformował też, kogo zabraknie w nowym składzie Exact Systems Norwida w sezonie 2021/22. Oprócz Koguta (informowaliśmy już o tym fakcie w Gazecie Regionalnej) w zespole Exact Systems Norwida nie zagra też drugi podstawowy przyjmujący Mikołaj Szewczyk, który myśli o… zakończeniu kariery. Fani Szewczyka nie chęcią w to jednak wierzyć… Oprócz Koguta i Szewczyka z graczy z podstawowego składu odchodzi też libero Kacper Wasilewski. Poza tą trójką zabraknie też siatkarzy, którzy w minionym sezonie byli zmiennikami: Jan Kopyść, Paweł Cieślik, Krystian Walczak i Aleksander Antosiewicz.

W drużynie trenera Piotra Lebiody na pewno zobaczymy czterech nowych przyjmujących, którzy zgodnie z zapowiedziami trenerów mają być wzmocnieniem zespołu. Należy spodziewać się też nowego libero oraz uzupełnień na każdą pozycję.

Działacze Exact Systems Norwida obiecują, że wkrótce zaczną przedstawiać nazwiska nowych siatkarzy…

Foto: Gazeta Regionalna/AK

Damian Kogut i 6 jego kolegów odchodzi z Exact Systems Norwida 1
Damian Kogut i 6 jego kolegów odchodzi z Exact Systems Norwida 2
Damian Kogut i 6 jego kolegów odchodzi z Exact Systems Norwida 3
Damian Kogut i 6 jego kolegów odchodzi z Exact Systems Norwida 4
Damian Kogut i 6 jego kolegów odchodzi z Exact Systems Norwida 5
- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here