fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecaneW Częstochowie wyremontują elewacje siedmiu szkół i przedszkoli

W Częstochowie wyremontują elewacje siedmiu szkół i przedszkoli

W Częstochowie wyremontują elewacje siedmiu szkół i przedszkoli. Miasto ogłosiło przetarg na termomodernizację budynków.

Inwestycje te gmina chce współfinansować środkami pozyskanymi z funduszu rządowego oraz środków europejskich, o które się stara samorząd.

Przy okazji remontów budynki zyskają nie tylko nowoczesną, ładną elewację, ale także nowe drzwi i okna.

Jak zapowiada częstochowski magistrat, jeśli przetargi na poszczególne zadania przebiegną z powodzeniem i uda się sprawnie wyłonić wykonawców, to część z planowanych inwestycji ma się zakończyć już jesienią przyszłego roku.

Częstochowa zamierza sfinansować te inwestycje ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 – Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Koniec części inwestycji zaplanowano na jesień 2022 roku. To zadania, o których dofinansowanie ze środków unijnych miasto będzie się starać w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.

Do termomodernizacji zakwalifikowano miejskie przedszkola, szkoły podstawowe oraz ponadpodstawowe. Samorząd tak planuje remonty, aby nie były jak najmniej uciążliwe i nie utrudniały działalności placówek oświatowych. Roboty będą prowadzone głównie popołudniami oraz w weekendy. Mają też być ograniczone w czasie wszelkich egzaminów lub matur.


Miasto chce zrealizować remonty budynków: Zespołu Szkół Ekonomicznych przy ul. Św. Augustyna, Szkoły Podstawowej nr 19 przy ul. Orlej, Szkole Podstawowej nr 34 przy ul. Dąbrowskiej, Miejskiego Przedszkola nr 36 przy ul. Kukuczki, Szkoły Podstawowej nr 36 przy ul. Kasztanowej, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 przy ul. Łukasińskiego oraz Liceum Ogólnokształcącego im. R. Traugutta przy ul. Kilińskiego.

(fot. UM Częstochowa)

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -