Długi noworoczny weekend w Częstochowie spokojnie rozpoczęty

0
521

Jak informuje częstochowska Straż Miejska, mieszkańcy Częstochowy spokojnie zakończyli stary rok i spokojnie rozpoczęli Nowy Rok 2021.

W miniony długi noworoczny weekend dyżurni częstochowskiej Straży Miejskiej odebrali 120 telefonicznych wniosków o interwencję, które jak się okazało, nie były poważnymi incydentami. Interwencje dotyczyły w szczególności zakłócania spokoju publicznego i spożywania alkoholu w miejscu publicznym, łącznie były to 34 zdarzenia.

Dodatkowo pracownicy Straży Miejskiej z referatu ds. monitoringu wizyjnego w trakcie przeprowadzania obserwacji wyłonili 6 zdarzeń, które wymagały interwencji służb. Wszystkie „monitoringowe” interwencje zrealizowali strażnicy miejscy.

Oprócz zgłoszeń telefonicznych strażnicy miejscy podejmowali także interwencje w trakcie służby patrolowej. W ostatnim dniu starego roku 2020 strażnicy ujęli awanturującego się mężczyznę na terenie szpitala przy ul. Mirowskiej. Mężczyzna zakłócał spokój na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

Natomiast interwencje patrolowe w rok 2021 rozpoczął mężczyzna, który mając ponad 2 promile alkoholu, wsiadł za kierownicę swojego auta. Pijanego kierowcę ujawnili strażnicy miejscy i przekazali częstochowskim policjantom.