fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecaneW Częstochowie włączono miejskie fontanny

W Częstochowie włączono miejskie fontanny

Po dwóch latach w Częstochowie ponownie działają fontanny. Rok temu miasto ze względu na epidemię zdecydowało się nie włączać większości wodotrysków, do których dostęp mogliby mieć ludzie. Wyjątek zrobiono jedynie dla fontanny w parku.

Działają już fontanny na Skwerze Solidarności, w III Alei oraz w parku. Miasto zapowiada, że przez całe lato czynna będzie także nowa, podświetlana fontanna na nowo wyremontowanym Starym Rynku.

Na Skwerze Solidarności na razie wodotrysk nie prezentuje się zbyt pięknie, bo wodę włączono obok zdewastowanej rzeźby, popularnie zwanej przez częstochowian „Panią Kowalską”. Jak zapowiada miasto, to niebawem ma się zmienić, gdyż jeszcze w tym miesiącu „Pani Kowalska” będzie naprawiona.

W III Alei dzisiaj rano nie działała jeszcze fontanna w kształcie jurajskiego amonitu. Włączona była za to urokliwa „Dziewczynka z gołębiami”, chociaż nam się wydaje, że przed pandemią prezentowała się lepiej. Teraz fontanna sprawia wrażenie, jakby nie wszystkie dysze w niej działały prawidłowo.

Włączono już także fontannę w parku podjasnogórskim.

Jak zapowiada miasto, wszystkie miejskie wodotryski mają być czynne każdego dnia od godziny 10 do 22.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -