fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecaneW Częstochowie także możemy nie marnować jedzenia. Pomoże aplikacja Too Good To...

W Częstochowie także możemy nie marnować jedzenia. Pomoże aplikacja Too Good To Go

Wywodząca się z Danii aplikacja, która działa w 15 krajach europejskich, do Polskie weszła dwa lata temu. Od teraz mogą z niej korzystać także mieszkańcy Częstochowy.

Aplikacja pozwala walczyć z marnowaniem jedzenia przez restauracje, sklepy i hotele. Dzięki niej posiłki, które trafiłyby do kosza, stają się swoistym posiłkiem-niespodzianką, które można kupić z dużym rabatem, właśnie dzięki aplikacji Too Good To Go.

Jak podał portal businessinsider.com.pl, każdego dnia w każdej sekundzie wyrzucanych jest 51 ton żywności, a według Boston Consulting Group będzie jeszcze gorzej – do 2030 roku liczba ta wzrośnie do 66 ton. Zapobiec temu ma aplikacja, którą wymyślił Duńczyk Thomas Bjorn Momsen. Too Good To Go stworzył w 2016 roku.

Za pomocą To Good To Go możemy zarezerwować posiłek-niespodziankę.

Jak działa aplikacja? Rezerwujemy w wybranym lokalu czy sklepie to, co zostaje tam pod koniec dnia. To świeże, nadające się jak najbardziej do spożycie jedzenie, które gdy lokal czy sklep nie zdąży sprzedać, nie może pozostawić w ofercie na dzień następny.

– Dzięki Too Good To Go rezerwować można właśnie takie dania i produkty (w przypadku restauracji są to dania przyrządzone tego samego dnia), wybierając konkretny lokal czy sklep – informuje portal businessinsider.com.pl. – Haczyk jest taki, że nigdy nie wiadomo co znajdzie się w ofercie danego dnia. Jak przekonują przedstawiciele aplikacji ma to ułatwić obsługę – lokale nie muszą aktualizować na bieżąco swojej oferty. Można jednak skontaktować się z restauracją, gdy paczki są już gotowe i zapytać co zawierają. W aplikacji ma pojawić się też opcja wyboru dań z mięsem lub bez.

Taki sposób sprzedaży to przyczynianie się do niemarnowanie jedzenia, ale także duża oszczędność. Jedzenie oferowane za pomocą aplikacji jest zwykle nawet i jedną trzecią tańsze.

Szczegóły na stronie:

https://posters.toogoodtogo.com/pl

- Advertisment -spot_img

Popularne