fbpx
Strona głównaPolecaneW Częstochowie powstaje kolejny park kieszonkowy

W Częstochowie powstaje kolejny park kieszonkowy

Park kieszonkowy powstaje przy al. Niepodległości 29. W piątek sadzono drzewka i część krzewów, w maju gotowe powinny być wszystkie elementy małej architektury i wyposażenie placu zabaw.

Parki kieszonkowe to niewielkie publiczne tereny zieleni z elementami małej architektury, które powstają najczęściej na osiedlach. Ich celem jest to, by mieszkańcy zyskali blisko swojego miejsca zamieszkania przestrzeń do odpoczynku i spotkań.

W Częstochowie takie parki mamy m.in. przy ul. Żareckiej czy Koziej. Teraz pora na kolejny, który powstaje przy al. Niepodległości 29.

W Częstochowie powstaje kolejny park kieszonkowy 1
Park kieszonkowy, który powstaje przy al. Niepodległości w Częstochowie (fot. Kamil Skubiszewski/UM Częstochowy)

Na terenie mini-parku przeprowadzono już prace porządkowe, wykonano utwardzone alejki i zamontowano część ławek. Pojawiło się tam też 14 nowych drzew: brzozy (5) sosny czarne (5) i klony pospolite (4). Docelowo park obsadzony zostanie także ponad 300 sztukami krzewów i bylin. Królować tam będą pięciornik krzewiasty „Goldfinger”, tawuła japońska, miskant chiński, krzewuszka „Red prince” czy pęcherznica kalinolistna „Luteus”.

Zasadnicze urządzanie zieleni ma potrwać do 22 kwietnia. Później montowane będą pozostałe elementy małej architektury (takie jak ławki, kosze, stojak rowerowy, stół i siedziska do gry w szachy), nawierzchnia z gumowej maty przerostowej oraz wyposażenie placu zabaw. W ramach tego ostatniego najmłodsi mieszkańcy będą korzystać z piaskownicy, równoważni, zabawki na sprężynie, huśtawki podwójnej oraz konstrukcji do gry w kosza.

W piątkowym sadzeniu drzewek w parku uczestniczył 16 kwietnia prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, w towarzystwie prezesa ZGM TBS Pawła Koniecznego oraz miejskiego radnego Dariusza Kapinosa.  

ZS (mat. UM Częstochowy)

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -