fbpx

W Częstochowie online otwarto zmodernizowany Stary Rynek

Ze względu na sytuację epidemiczną dzisiejsze oficjalne otwarcie po modernizacji Starego Rynku odbyło się bez udziału mieszkańców i zaproszonych gości. W związku z ograniczeniem zgromadzeń jedynie do pięciu osób, władze miasta zdecydowały się na transmisję krótkiej uroczystości online za pośrednictwem strony Częstochowy na Facebooku.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele samorządu z prezydentem Krzysztofem Matyjaszczykiem na czele oraz częstochowski artysta Jerzy Kędziora, którego balansujące rzeźby są jedną z atrakcji nowo wyremontowanego rynku.

Od dzisiaj Stary Rynek jest oficjalnie dostępny dla zwiedzających. Miasto zachęca częstochowian do odwiedzenia tego miejsca, oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Można podziwiać plac na Starym Mieście zarówno w ciągu dnia, jak i wieczorem, gdyż rynek zyskał ciekawe i atrakcyjne oświetlenie. Na miejscu od dziś ma działać m.in. oświetlenie pawilonu wystawienniczego, który ze zrozumiałych względów na razie pozostanie zamknięty, a także podświetlenie zabytkowych kamienic oraz nowo wybudowanej fontanny.

Próba iluminacji Starego Rynku odbyła się dwa dni temu, o czym pisaliśmy tutaj:

(Zdjęcia: materiały UM Częstochowa)