W Częstochowie nie pójdziemy na początku czerwca do kina

0
651

Częstochowianie nie obejrzą w żadnych z kin w mieście filmu w dozwolonym przez rząd terminie 6 czerwca. Zarządcy kin czekają ze wznowieniem projekcji na dokładne wytyczne i rozporządzenia sanitarne w tej sprawie. Jak zgodnie uważają, na razie mają za mało informacji, aby odpowiedzialnie podjąć decyzję o otwarciu sal kinowych.


Decyzję o przesunięciu daty wznowienia projekcji w całej Polsce, a więc także w Częstochowie, podjęła dyrekcja multikin CinemaCity. W oświadczeniu opublikowanym na stronie firmy napisano, że seanse zostaną przywrócone dopiero wówczas, gdy kina dostaną jasne wytyczne dotyczące sanitarnych obostrzeń w trakcie projekcji i będą przekonane, że mogą zapewnić bezpieczną rozrywkę widzom.


— Chcielibyśmy jak najszybciej otworzyć nasze kina i dostarczać klientom najlepszą rozrywkę z szeroką gamą filmów — napisano w oświadczeniu. — Datę otwarcia naszych kin podamy, gdy tylko będziemy w stanie realizować nasze usługi w bezpiecznych warunkach.


Jak poinformowano na stronie, firma monitoruje sytuację, analizuje informacje, aby mieć także pewność, czy działając w obostrzonych warunkach jest w stanie wyświetlać filmy bez strat finansowych.


Drugim powodem przesunięcia daty wznowienia działalności kin jest brak, jak dotąd, jasnych informacji na temat nadchodzących premier filmowych. Pandemia wstrzymała bowiem wiele produkcji, a premiery już nakręconych obrazów zostały przełożone.


6 czerwca z pewnością również nie będzie czynne Kino “Iluzja” Ośrodka Kultury Filmowej. Tutaj powrót do prawie normalnej działalności kino planuje w połowie czerwca.


W tej chwili czekamy na szczegółowe wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego, dotyczące nowego reżimu sanitarnego — poinformowała nas Iwona Kwincińska z częstochowskiego OKF-u. — Na razie wiemy, że możemy sprzedać nie więcej niż pięćdziesiąt procent miejsc na sali, czyli w naszym przypadku maksymalna liczba osób na seansie będzie wynosiła 60. Wydaje się, że to dosyć bezpieczna liczba.


O konkretnej dacie otwarcia “Iluzji”, jak się dowiedzieliśmy, zdecyduje dyrektor Miejskiej Galerii Sztuki, której kino podlega.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here