Uznano odwołanie jednej z firm, które startowały w przetargu na modernizację stadionu Rakowa

0
323

Krajowa Izba Odwoławcza uznała odwołanie, jakie złożył do niej jeden z oferentów startujących w przetargu na modernizację stadionu Rakowa.


Odwołanie do KIO wniosło konsorcjum firm Stadion Pro i Granit-Tec, które zaproponowało za wykonanie zadania co prawda aż 18,480 miliona zł, ale dzięki deklarowanemu szybszemu terminowi zakończenia pracy zyskałoby najwyższą punktację. Ta oferta została jednak odrzucona ze względu na nieprawidłowo wpłacone wadium.


W czwartek KIO nakazała unieważnić odrzucenie oferty i dokonania ponownej oceny ofert.
Jak dowiedzieliśmy się w Urzędzie Miasta Częstochowy, samorząd nie otrzymał jeszcze postanowienia Krajowej Izby Odwoławczej dotyczącego odwołania od przetargu na przebudowę MSP Raków. W magistracie spodziewają się, że postanowienie wraz z uzasadnieniem dotrze do Częstochowy w przyszłym tygodniu.


— Według informacji uzyskanej z KIO mówi ono o konieczności powtórzenia przez miasto czynności związanych z badaniem i oceną ofert w przetargu na przebudowę stadionu, więc w tym zakresie uwzględnia odwołanie jednej z firm
— poinformował nas rzecznik prasowy urzędu Włodzimierz Tutaj. — Trudno komentować to orzeczenie, nie znając uzasadnienia. Na pewno liczyliśmy na werdykt, który pozwoliłby podpisać umowę z wyłonionym wykonawcą. Mieliśmy za takim rozstrzygnięciem argumenty prawne oparte o orzecznictwo m.in. Sądu Najwyższego.


Jak przekazano nam w urzędzie, po otrzymaniu postawienia miasto niezwłocznie przystąpi do dalszych przewidzianych prawem czynności związanych z przetargiem.
Miasto zapowiada, że zrobi wszystko, aby sprawę modernizacji Rakowa ruszyć z miejsca jak najszybciej.


Wiemy jak sprawa przebudowy stadionu jest ważna dla drużyny, która właśnie wznawia rozgrywki w ekstraklasie, klubu, kibiców oraz częstochowskiego samorządu — powiedział nam rzecznik prasowy UM.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here