fbpx
Strona główna Wiadomości Częstochowa W Częstochowie już są pojemniki na eletroodpady

W Częstochowie już są pojemniki na eletroodpady

W Częstochowie już są pojemniki na eletroodpady.

Na początek w mieście stanęło 15 charakterystycznych, czerwonych koszy na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. W ciągu najbliższych kilkunastu dni w przestrzeni miejskiej pojawi się 17 kolejnych.

W ramach ekologicznego projektu częstochowianie będą się mogli bezpiecznie pozbyć elektrośmieci, a w zamian wiosną w Częstochowie powstanie miejska pasieka.

Do pojemników można wrzucać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny nieprzekraczający 50 cm oraz zużyte baterie. Funkcjonowanie czerwonych zbiorników to efekt dołączenia Częstochowy (w ramach działań Centrum Usług Komunalnych) do partnerów projektu „Elektryczne Śmieci” realizowanego przez MB Recycling, Fundację Odzyskaj Środowisko i organizację odzysku AURAEKO. Całość służy ułatwieniu pozbywania się elektrośmieci.

Obecnie pojemniki na elektroodpady znajdują się w miejscach:
ul. Marysia 113 a ( teren Hali Sportowej Częstochowa)
ul. Szymanowskiego 5/ul. POW 3
ul. Kordeckiego – Wejście Park Lisiniec
ul. Czecha 21
ul. Witosa 1
al. Wyzwolenia 9
ul. Kontkiewicza 4/ul. Kontkiewicza 6
ul. Gen. Władysława Sikorskiego 85 (parking)
Pasaż Księcia Władysława Opolczyka
ul. M. Skłodowskiej-Curie 24
ul. Brzezińska 2
ul. Michała Drzymały 10/ ul. Piotra Czajkowskiego 6
ul. Spółdzielczości 2
ul. Dekabrystów 45
ul. Wały Dwernickiego 101/105

Siedemnaście następnych pojemników powinno się pojawić w mieście w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Miejsca ich lokalizacji mogą zgłaszać sami częstochowianie. Pomysły można wysyłać na adres [email protected] w tytule wpisując „Czerwony pojemnik”.

Jednym z ważnych punktów projektu “Elektryczne Śmieci” jest zakładanie pasiek w miastach z czerwonymi pojemnikami. Już wiosną na terenie Częstochowy staną ekologiczne ule – również w wyrazistej czerwonej barwie – wykonane w części z materiałów uzyskanych z recyklingu.

(fot. UM Częstochowa)

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here