fbpx
Strona główna Wiadomości Częstochowa Częstochowska policja ujawniła kontrabandę

Częstochowska policja ujawniła kontrabandę

Częstochowska policja ujawniła kontrabandę.

Ponad 112 tysięcy nielegalnych papierosów oraz blisko 200 litrów także nielegalnego alkoholu wykryto na jednej z posesji w gminie Poczesna. W sprawę zamieszanych jest dwóch mężczyzn w wieku 47 i 58 lat.

Częstochowska policja ujawniła kontrabandę 1

„Lewy” towar zarekwirowany przez policję przewożony był przez kierowcę w samochodzie osobowym oraz przechowywany na jednej z posesji pod Częstochową.

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Częstochowie, na ślad kontrabandy policjanci wpadli po informacji, że w gminie Poczesna ktoś sprzedaje papierosy bez polskich znaków akcyzy oraz alkohol nieznanego pochodzenia. Policjanci namierzyli jednego z podejrzanych, który odjeżdżając z posesji, przewoził swoim samochodem ponad 112 tysięcy sztuk przemycanych i nielegalnie wyprodukowanych papierosów. Kryminalni przeszukali samochód i posesję właściciela, od którego zakupiony został nielegalny towar. Na miejscu zabezpieczyli dodatkowo 195 litrów nieznanego alkoholu i gotówkę w kwocie 24 tysięcy złotych na poczet przyszłych kar. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani.

58-letni częstochowianin usłyszał już zarzuty posiadania papierosów bez polskich znaków akcyzy. Natomiast 47-latkiem, który posiadał alkohol, zajmą się funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej.

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here