fbpx

W Częstochowie ruszyła akcja sterylizacji/kastracji kotów wolno bytujących

Opiekunowie kotów wolno bytujących, mogą skorzystać z bezpłatnej sterylizacji lub kastracji kocich podopiecznych.

Coroczny program sterylizacji/kastracji kotów wolno bytujących na terenie Częstochowy realizowany jest przez Miejski Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa.

W poprzednich latach, tym ważnym tematem, zajmowała się organizacja prozwierzęca. Nie pojawił się bowiem nikt inny, kto byłby zainteresowany przystąpieniem do konkursu ofert i staraniem się o dotację.

Obecnie, koordynację całej akcji, wzięło na siebie stowarzyszenie „Częstochowa Przyjazna Jerzykom w Dzielnicy Stradom”. Stowarzyszeniu udało się spełnić wszelkie wymagania i dzięki temu wszyscy społeczni opiekunowie kotów, mogą bezpłatnie skorzystać ze sterylizacji lub kastracji kocich podopiecznych.

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt pod numerem tel. 791 413 750

Przypominamy również, że można skorzystać z możliwości bezpłatnej sterylizacji i kastracji naszych domowych zwierzaków -psów lub kotów. Zwierzę musi mieć powyżej 6 miesięcy życia i tym samym kwalifikować się do znieczulenia ogólnego.

Zgłoszenie dostępne jest na stronie: https://bip.czestochowa.pl/artykul/71711/1172662/program-bezplatnej-sterylizacji-i-kastracji-psow-i-kotow-posiadajacych-wlascicieli
Należy je wypełnić i dostarczyć do Kancelarii Urzędu Miasta Częstochowy, pocztą lub przez skrzynkę podawczą ePUAP. Do wniosku musimy dołączyć kserokopię zaświadczenia o aktualnym szczepieniu przeciw wściekliźnie.  

Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku otrzymamy dane konkretnej lecznicy, w której umówimy się na zabieg z naszym czworonogiem. Mamy na to dwa tygodnie od momentu otrzymania skierowania. Konkretną datę zabiegu wyznacza weterynarz, a Miasto pokrywa wszelkie koszty(nawet badania, leki, ubranie pooperacyjne czy wizytę kontrolną).

Nabór zgłoszeń potrwa do 29 września lub do momentu, gdy pula środków na ten cel zostanie wykorzystana. Program będzie realizowany do końca października i jest nadzorowany przez Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Miasta Częstochowy. W przypadku pytań, możemy dzwonić właśnie tam: tel. 34 370 72 34 lub 34 370 74 16.