W czasie Memoriału im. mjr. Jana Wrzoska rywalizowali na strzelnicy

0
675
memoriał Jana Wrzoska 17

W minionym czasie w Kłomnicach odbyły się zawody strzeleckie, w których udział wzięli uczniowie ze szkół ponadpodstawowych.

memoriał Jana Wrzoska 1
fot. Starostwo Powiatowe w Częstochowie

W trakcie VII Memoriału im. majora Jana Wrzoska, organizowanego przez Regionalną Radę Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Częstochowie wspólnie z Gminą Kłomnice przy wsparciu Powiatu Częstochowskiego i Ministerstwa Obrony Narodowej, 85 zawodników  ze szkół ponadpodstawowych rywalizowało ze sobą o miano najlepszego strzelca sportowego.

Dla przypomnienia – Jan Wrzosek urodził się 21 lutego 1895 w Stawropolu. Na początku swojej kariery wojskowej był oficerem w armii carskiej, a później I Korpusu Polskiego w Rosji. Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości został przyjęty do Wojska Polskiego, gdzie został awansowany i w różnych pułkach służył krajowi. W okresie międzywojennym uprawiał strzelectwo sportowe z sukcesami. Zmarł 3 września 1939 pod Złotym Potokiem.

Strzelectwo sportowe jak podkreślali organizatorzy to bardzo wszechstronnie rozwijający sport. W młodych ludziach rozwijają się elementy budowania odpowiedzialności, dyscypliny i zorganizowania. Wyrabia się siła fizyczna, jak i koncentracja ze skupieniem, co jest ogromnie ważne w tej dziedzinie sportu.

Jak podkreślają osoby zajmujące się strzelectwem sportowym, jest ono bardzo emocjonujące i zarazem doskonale odpręża i wycisza, co widać z roku na rok po przybywającej liczbie nowych zawodników.

Po skończonych zawodach odbyło się wręczenie nagród i pogratulowanie zwycięzcom.