fbpx
Strona głównaBiznesW Boronowie zbudują nowe drogi

W Boronowie zbudują nowe drogi

Wójt Gminy Boronów – Krzysztof Bełkot podpisał umowy na przebudowę trzech dróg zlokalizowanych w Boronowie. Podpisanie umowy odbyło się w ubiegłą środę 7 sierpnia a swój udział wziął poseł Andrzej Gawron.

Nową nawierzchnię z kostki brukowej zyskają ulica Młyńska, ulica Lompy oraz ulica Szkolna. Wykonawcą tej pierwszej będzie miejscowe przedsiębiorstwo – HUCZ sp. z o.o. Sp. Komandytowa a wartość całej inwestycji wyniesie 519.732,01 zł brutto z terminem zakończenia w dniu 30.12.2019 r. Najkorzystniejszą ofertę na przebudowę ul. Szkolnej i ul. Lompy złożyła natomiast firma POL – BRUK z Poczesnej, która przebuduje te drogi za odpowiednio 426.176,59 zł brutto i 203.169,40 zł brutto a planowany termin oddania dróg do użytkowania to 31.10.2019 r.

Bardzo istotny jest fakt, że na wszystkie te inwestycje, gmina pozyskała dofinansowanie w wysokości 50 % kosztów z Funduszu Dróg Samorządowych. Projekty te znajdują się na liście wniosków rekomendowanych do finansowania, opracowanej przez Wojewodę Śląskiego, a podpisanie stosownych umów o dofinansowanie inwestycji nastąpi po zatwierdzeniu tej listy przez Premiera Mateusza Morawieckiego

Kwotę którą udało się pozyskać będzie można przeznaczyć na inne zadania finansowane z budżetu gminy.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -