fbpx
Strona głównaPolecaneW Blachowni otwarto Dzienny Dom Pomocy. Otrzymają w nim wsparcie seniorzy

W Blachowni otwarto Dzienny Dom Pomocy. Otrzymają w nim wsparcie seniorzy

Dzienny Dom Pomocy mieści się przy ul. Sienkiewicza 15. Profesjonalne wsparcie przez pięć dni w tygodniu otrzyma w nim 24 seniorów.

22 kwietnia w Blachowni otwarto Dzienny Dom Pomocy. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Województwa Śląskiego realizowany jest w partnerstwie przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Częstochowie (szczycące się 58 letnią historią) oraz gminę Blachownia.

W Blachowni otwarto Dzienny Dom Pomocy. Otrzymają w nim wsparcie seniorzy 1
Otwarcie Dziennego Domu Pomocy w Blachowni (mat. PSONI)

„Nasz dom – naszą szansą” to oficjalna nazwa projektu, który przez dwa najbliższe lata wspomagał będzie seniorów z terenu miasta i gminy. Na rzecz jego realizacji Blachownia udostępniła nowoczesny lokal o powierzchni 330 m kw. Mieści się ono przy ul. Sienkiewicza 15.

Ze względu na obowiązujący reżim bezpieczeństwa czwartkowa uroczystość odbyła się w dwóch etapach. Przed południem seniorzy-uczestnicy zajęć, personel oraz p. burmistrz Blachowni Sylwia Szymańska celebrowali rozpoczęcie działalności. Po południu Dzienny Dom Pomocy gościł m.in. przedstawicieli Rady Gminy Blachownia.

W Blachowni otwarto Dzienny Dom Pomocy. Otrzymają w nim wsparcie seniorzy 2
Otwarcie Dziennego Domu Pomocy w Blachowni (mat. PSONI)

Dzięki projektowi 24 seniorów otrzyma profesjonalne wsparcie przez pięć dni w tygodniu. Mogą liczyć choćby na usługi opiekuńcze, zajęcia usprawniające kondycję psychiczną i fizyczną, pomoc prawną, porady psychologa, rehabilitację, pomoc w rozwinięciu i wzmacnianiu aktywności oraz samodzielności. W przyszłości przewidziano też wspólne wyjazdy do kina, teatru, na basen czy wycieczki.Każdy z uczestników zajęć będzie miał także zapewnione codzienne wyżywienie: drugie śniadanie, dwudaniowy obiad i podwieczorek.
Więcej informacji na: www.facebook.com/PSONI.CZESTOCHOWA

ZS

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -