fbpx
Strona głównaPolecanePIT za rok 2020. Czas na rozliczenia już tylko do 30 kwietnia!

PIT za rok 2020. Czas na rozliczenia już tylko do 30 kwietnia!

Kończy się okres rozliczania PIT za 2020 r. Można to zrobić online, m.in. poprzez uruchomiony od lutego serwis e-Urząd Skarbowy na podatki.gov.pl. Jeśli ktoś chce udać się do urzędu skarbowego, powinien wcześniej umówić wizytę.

Kto tego nie zrobił, ma czas na złożenie rocznego zeznania podatkowego już tylko do piątku 30 kwietnia. Wiele spraw związanych z urzędem skarbowym można załatwić bez wychodzenia z domu, on-line, m.in. poprzez uruchomiony od lutego serwis e-Urząd Skarbowy na podatki.gov.pl. Zapewnia on dostęp m.in. do zeznań podatkowych w usłudze Twój e-PIT, e-mikrofirmy czy wykazu mandatów karnych. Co więcej, daje też możliwość płatności online na rzecz organów skarbowych, zobaczenia historii płatności. Można również sprawdzić tu swoje dane osobowe, które posiada urząd skarbowy.

W serwisie można również złożyć w formie elektronicznej niektóre pisma np. zawiadomienie ZAW-NR, pismo w sprawie wyjaśnienia przeznaczenia wpłaty, wniosek o zaliczenie nadpłaty lub zwrotu podatku na poczet innych zobowiązań.

Jednak w sytuacjach, gdy nie można załatwić danej sprawy elektronicznie lub przez telefon, zanim ktoś osobiście uda się do urzędu skarbowego, musi umówić sięna wizytę, Należy więc zarezerwować termin i godzinę.  Można zrobić to przez internet za pomocą elektronicznego formularza, dostępnego na stronie podatki.gov.pl.

Wizyty nie trzeba umawia w przypadku, gdy ktoś chce zostawić dokumenty w urnie (bez potwierdzenia odbioru, tak też dostarczane są PIT-y) lub otrzymać potwierdzenie na swojej kopii w punkcie podawczym.

ZS

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -