fbpx
Strona główna Polecane Uważajmy na siebie, ale nie dajmy się zwariować

Uważajmy na siebie, ale nie dajmy się zwariować

Mamy stan zagrożenia epidemicznego, więc aby ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa, specjaliści zalecają nam pozostawanie w domach. Tymczasem za oknem coraz więcej pięknych, słonecznych dni. Chcielibyśmy wyjść na zewnątrz i zaczerpnąć świeżego powietrza. Czy możemy? Okazuje się, że tak, ale oczywiście z zachowaniem niezbędnych zasad bezpieczeństwa.

 • Dla naszego zdrowia zarówno psychicznego, jak i fizycznego niezbędne są spacery i teraz także nie powinniśmy z nich rezygnować – mówi lekarz internista, doktor Zdzisław Wolski. – Możemy jak najbardziej wyjść z domu, ale niech to będą roztropne spacery. Wyjdźmy, aby się przewietrzyć, a nie aby iść na przykład na targowisko. Unikajmy skupić ludzi.
  Jak twierdzi doktor Wolski, długie przebywanie w domu wiele dni źle może wpłynąć nie tylko na nasze samopoczucie, ale także obniżyć znacznie naszą odporność. Warto więc wyjść z domu, o ile oczywiście nie jesteśmy objęci kwarantanną, i nacieszyć się słońcem.
 • Spacerując, nie zbliżajmy się do innych – radzi Zdzisław Wolski. – Nawet jeśli spotkamy znajomego, to zachowajmy bezpieczny dystans, co najmniej metr, gdy chcemy się zatrzymać i z nim porozmawiać. Oczywiście zapomnijmy o podawaniu ręki na powitanie.
  Zdaniem doktora Wolskiego, nawet na spacerze powinniśmy zachować podstawowe zasady higieny – nie dotykać niczego, a jeśli już to zrobimy, zdezynfekować lub umyć szybko ręce.
  Wokół Częstochowy mamy wiele pięknych miejsc, które idealnie nadają się na spacery. Wiele osób wprost marzy, by je teraz odwiedzić.
 • Nie ma żadnych przeciwwskazań, abyśmy wyjechali za miasto, ale najlepiej unikając transportu publicznego – mówi doktor Wolski. – Możemy wyjechać własnym samochodem lub pojechać na rowerze.
  Oczywiście jak zawsze we wszystkich, tak i w tym wypadku potrzebny jest zdrowy rozsądek. Jeżeli mamy dla naszego bezpieczeństwa pozostawać w domach, to tak róbmy. Nie wychodźmy z niego codziennie.
- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here