fbpx
Strona główna Polecane Solidarni w obliczu koronawirusa

Solidarni w obliczu koronawirusa

Ostatnie, niełatwe dni pokazały, że w obliczu zagrożenia, w trudnych sytuacjach potrafimy się łączyć i wzajemnie sobie pomagać.
Nie ma praktycznie dnia, żeby nie pojawiały się jakieś ciekawe i pożyteczne inicjatywy w mieście. Ludzie organizują się za pomocą portali społecznościowych, ale także w ramach zwykłej, codziennej pomocy sąsiedzkiej.
Jedną z największych grup, jaka powstała na Facebook jest grupa “Pomoc Coronavirus Częstochowa”. Jej członkowie wymieniają się informacjami na temat pomocy, którą trzeba nieść zarówno osobom prywatnym, jak i częstochowskim szpitalom. Organizują oni zbiórki artykułów potrzebnych w okresie epidemii: maseczek, płynów dezynfekujących. To tutaj także lokalni restauratorzy zgłaszają gotowość przekazywania posiłków dla lekarzy pracujących na oddziałach ratunkowych.
Grupa ruszyła również z internetową zbiórką pieniędzy na zakup dwóch respiratorów oraz niezbędnych środków ochrony osobistej – maseczek, rękawiczek itp. Na www.zrzutka.pl utworzono wydarzenie pod hasłem: “POMOC W WALCE Z CORANAWIRUSEM NA TERENIE CZĘSTOCHOWY”. Akcja przebiega błyskawicznie. Zbiórka trwa do 30 marca, do zebrania jest 200 tys. złotych.
Częstochowianie nie zapominają także o seniorach, dla których kontakt z koronawirusem jest szczególnie niebezpieczny. W tym tygodniu ruszyła w mieście infolinia dla seniorów. Dzwoniąc pod numer 732 768 184 częstochowianie w wieku 60+ mogą poprosić wolontariuszy o dowóz leków. Recepty przekazywane przez seniorów są realizowane jeszcze tego samego dnia, a leki dostarczane do ich domów bezpłatnie.
Z pomysłem takim wystąpiła firma Deligoo Częstochowa, która na co dzień zajmuje się dowozem jedzenia z częstochowskich restauracji oraz stowarzyszenia: Częstokocham, Aktywna Częstochowa oraz Młodzieżowa Rada Miasta.
W mieście nie zapomina się również o zwierzętach. Im także, w tym trudnym czasie epidemii trzeba na bieżąco dostarczać pożywienie.
Sklep zoologiczno – ogrodniczy mieszczący się przy Alei Pokoju 4 w Częstochowie rozpoczął dostarczanie do domów klientów jedzenia i środków higienicznych dla zwierząt.

  • Chcemy pomóc wszystkim, którzy ze względu na obecną sytuację nie mogą się ruszyć z domu, a potrzebują artykułów dla swoich zwierzaków – powiedziała nam Małgorzata Huras, przedstawicielka sklepu. – Uruchomiliśmy taką usługę między innymi z myślą o seniorach, ale chętnie pomożemy także innym, którzy nie mogą do nas przyjść osobiście po towar. W tych trudnych dniach musimy się jakoś wspierać – dodaje.
    Towar dostarczany jest od poniedziałku do piątku, po godzinie 18. W soboty na taką przysługę można liczyć po godzinie 15.
    Na razie dowóz artykułów dla zwierząt jest możliwy na Rakowie, Błesznie, a także w Hucie Starej B, Hucie Starej A, Słowiku, Korwinowie, Poczesnej i Kamienicy Polskiej.
  • Staramy się rozszerzyć obszar naszego działania – mówi Małgorzata Huras. – Chcemy dojeżdżać również do innych dzielnic Częstochowy.
    Sklep przyjmuje zgłoszenia pod numerami telefonów: 507 941 292, 605 883 877.
- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here