fbpx
Strona głównaPolecaneUważajcie, włamują się do piwnic – ostrzega częstochowska policja

Uważajcie, włamują się do piwnic – ostrzega częstochowska policja

Uważajcie, włamują się do piwnic – ostrzega częstochowska policja. Łupem złodziei pada praktycznie wszystko, od słoików z przetworami, po rowery. Częstochowska policja apelujemy do mieszkańców, by zamykali drzwi na zamek i nie wpuszczali na klatkę nieznanych osób.

W ubiegłym tygodniu Komisariat III Policji w Częstochowie w ciągu zaledwie 2 dni otrzymał 5 zgłoszeń dotyczących kradzieży z włamaniem do piwnic mieszkańców ulicy Broniewskiego, Księżycowej, Kwiatkowskiego i PCK. Włamywacze ukradli rowery, sprzęt wędkarski, alkohol, torby podróżne i słoiki z przetworami.

Jak wynika z ustaleń policji, złodzieje najczęściej wchodzą do bloku wpuszczani przez samych lokatorów lub wykorzystują to, że drzwi do klatki schodowej nie są niczym zabezpieczone, chociaż w drzwiach zamontowany jest domofon. Po tym, jak wejdą na klatkę schodową sprawdzają, czy drzwi do piwnic są otwarte. Niestety w większości sami mieszkańcy ułatwiają mu zadanie, nie zamykając ich na klucz. Gdy mają wolną drogę do piwnicy, mają już łatwe zadanie, aby dostać się do poszczególnych boksów – wystarczy już tylko przeciąć kłódkę lub hak przymocowanych do ściany.

Aby uniknąć kradzieży warto pamiętać o kilku ważnych zasadach: zamykać drzwi wejściowe do piwnic na klucz (nawet w ciągu dnia), nie zostawiać otwartych drzwi do klatki schodowej bloku, a także zwracać uwagę na dochodzące z piwnic nietypowe odgłosy, gdyż często mogą to być działania sprawców włamań. Jeżeli w bloku jest zamontowany domofon, pamiętajmy, aby nie otwierać domofonu przypadkowym osobom, bez upewnienia się kim są i w jakim celu chcą wejść do budynku. Gdy zauważymy w korytarzu bloku lub piwnicy obcą, podejrzanie zachowującą się osobę, należy powiadomić policję, dzwoniąc pod numer 997 lub 112.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -