fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaWiadomościCzęstochowa informacjeUwaga, od dzisiaj utrudnienia w związku z remontem ulicy Jesiennej

Uwaga, od dzisiaj utrudnienia w związku z remontem ulicy Jesiennej

Od dzisiaj kierowcy mogą napotkać na utrudnienia na zjeździe w ul. Bór z południowej jezdni ul. Jagiellońskiej. Związane są one z prowadzonymi tam pracami drogowymi i potrwają miesiąc.

Trwa rozbudowa ulicy Jesiennej i budowa jej drogowego połączenia z ulicą Bór. Z tego powodu, od dzisiaj  można się spodziewać się pierwszych niedogodności w obrębie realizowanych robót. W związku z budową kanału deszczowego w ramach realizacji inwestycji przez około miesiąc wystąpią utrudnienia w ruchu na zjeździe w ul. Bór z południowej jezdni ul. Jagiellońskiej. 

– Rozbudowa ul. Jesiennej wraz z budową łącznika drogowego z ul. Bór znacznie usprawni komunikację w południowych rejonach miasta – przekazuje rzecznik prasowy  Miejskiego Zarządu Dróg w Częstochowie Maciej Hasik. – W ramach prac przebudowany zostanie także istniejący ślad ul. Jesiennej od ul. Rydza – Śmigłego do al. 11 listopada. Roboty obejmą pełną infrastrukturę drogową.

Na całej długości drogi powstaną także chodniki i droga rowerowa oraz oświetlenie uliczne. Koszt całości zadania wynosi niespełna 15,5 mln zł. Blisko 5 mln zł pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, a pozostała kwota to środki budżetu miasta.

– Prace przygotowawcze zaczęły się jeszcze z końcem ubiegłego roku – informuje Maciej Hasik. –  Finał wszystkich robót przewidziano natomiast na drugą połowę maja 2023 roku.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -