Uwaga na oszustów

0
209
fot. pixaby.pl

Myszkowska policja przestrzega mieszkańców miasta i powiatu przed oszustami, którzy podszywają się pod pracowników wodociągów. Oszuści wykorzystują łatwowierność starszych osób i okradają je.

Uwaga na oszustów 1

W ten weekend fałszywi przedstawiciele wodociągów okradli seniorów w Myszkowie. Oszuści – kobieta i mężczyzna podając się za pracowników zakładu kanalizacji i wodociągów, pod pretekstem wypłacenia nadpłaty rachunków, weszli do jednego z myszkowskich mieszkań. Fałszywi pracownicy szybko wzbudzili zaufanie starszego małżeństwa. Po przedstawieniu wymyślonej historii, mężczyzna pod pozorem sprawdzenia pionów wodnych wraz z gospodarzem zszedł do piwnicy. W tym czasie w mieszkaniu została oszustka. Poprosiła właścicielkę mieszkania o rozmienienie banknotu stuzłotowego. Seniorka nie podejrzewając niczego złego, sięgnęła po gotówkę i rozmieniła pieniądze. Po zakończonej wizycie “pracowników wodociągów” okazało się, że z koperty, w której małżonkowie przechowywali gotówkę zniknęły wszystkie oszczędności. O zdarzeniu powiadomili policję.

Policja przypomina o ograniczonym zaufaniu do obcych. Funkcjonariusze apelują, aby nie wpuszczać do domu obcych, jeżeli nie znamy celu ich wizyty.

– Jeżeli pojawi się u nas przedstawiciel jakiejkolwiek instytucji, bez otwierania drzwi sprawdźmy telefonicznie, czy był do nas kierowany – apeluje Komenda Powiatowa Policji w Myszkowie. – Każdy, kto ma do czynienia z opisywanym sposobem działania przestępców, powinien natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką policji pod numerem alarmowym 997.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here