Przez głupią zazdrość o dziewczynę uszkodzili BMW X5

0
241
uszkodzili bmw

Trzej mężczyźni, z powodu zazdrości o dziewczynę uszkodzili BMW X5 znajomego. Zatrzymała ich radomszczańska policja.

uszkodzili BMW 1
Fot. KPP w Radomsku

Na początku lutego 2021 roku do dyżurnego radomszczańskiej Komendy Policji wpłynęło zawiadomienie w sprawie uszkodzenia samochodu marki BMW. Wycenione straty opiewają na kwotę 2 tys. zł.

Sprawą zajęli się  policjanci operacyjni, których działania pozwoliły na wytypowanie i zatrzymanie trzech mężczyzn. Pierwszy z nich 19-latek trafił do policyjnego aresztu 9 marca, dzień później zatrzymany został 24-latek, a ostatniego 25-letniego sprawcę doprowadzono na komisariat 11 marca. Wszyscy trzej mężczyźni są mieszkańcami powiatu radomszczańskiego.

Po przesłuchaniu mężczyźni przyznali się, że feralnego wieczoru spotkali się w Radomsku, napili się alkoholu i postanowili wyrównać rachunki ze znajomym, którego nie lubili. Jeden z nich był zazdrosny o dziewczynę, która była wspólną znajomą sprawcy i poszkodowanego użytkownika BMW. Uszkodzenie auta było formą zemsty.

Namówieni koledzy w trójkę pojechali samochodem (należącym do rodziców jednego z nich) przed dom poszkodowanego. Mężczyźni wybili dwie szyby w jego bmw zaparkowanym przed jednym z domów w Radomsku oraz porysowali lakier stłuczoną butelką. Podczas przesłuchania zatrzymani młodzieńcy przyznali się do uszkodzenia mienia.

Za uszkodzenie mienia sprawcom grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto sąd może zobowiązać ich do naprawienia wyrządzonej szkody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here