Uszkodził rogatkę kolejową i Posterunek Nastawniczy w Herbach. Odpowie za to teraz przed sądem

0
448

Lublinieccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie rogatki kolejowej w Herbach oraz o uszkodzenie elewacji Posterunku Nastawniczego.

Do zdarzenia doszło wieczorem 20 lutego. W miejscowości Herby przy ul. Katowickiej sprawca uszkodził rogatkę na przejeździe kolejowym i rzucał kamieniami w budynek nastawni, przez co doszło do uszkodzenia elewacji oraz wybicia szyby. Dodatkowo zachowanie sprawcy naraziło na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu pracownika nastawni PKP.

W zaistniałej sytuacji Dyżurny Ruchu stacji PKP Herby Stare szybko zareagował i zakazał wjazdu pociągu na przejazd kolejowy, by nie doszło od tragedii.

Zawiadomieni stróże prawa zatrzymali sprawcę dewastacji. Okazał się nim być 28-letni mieszkaniec powiatu lublinieckiego. W trakcie przeprowadzanych czynności służbowych 28-latek dodatkowo znieważył i naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy.

Sprawcy grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności. Na chwilę obecną wobec wandala zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.