fbpx
Strona głównaBezpieczeństwoUsuwanie azbestu w województwie śląskim - 6 października odbędzie się konferencja w...

Usuwanie azbestu w województwie śląskim – 6 października odbędzie się konferencja w tej sprawie

Do oczyszczenia Polski z azbestu pozostało niespełna 10 lat. Zagrożenie dla zdrowia, jakie niesie ze sobą wdychanie włókien azbestu, oraz ilość pozostałych do usunięcia wyrobów zawierających azbest wskazuje na konieczność zintensyfikowana działań w tym zakresie.

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego organizuje 6 października 2022 r. konferencję „Realizacja Programu Oczyszczania Kraju z Azbestu na lata 2009-2032 na terenie województwa śląskiego”.

Wydarzenie to skierowane jest do gmin i powiatów regionu i ma na celu zachęcenie jednostek samorządu terytorialnego do ubiegania się o środki finansowe na usuwanie wyrobów zawierających azbest.

Konferencja odbędzie się w trybie stacjonarnym w Sali Sejmu Śląskiego przy ul. Ligonia 46 w Katowicach oraz w formie on-line na platformie MS Teams 6 października o godz. 9.00, a zakończy o godz. 12.00.

Podczas konferencji, poruszone zostaną takie tematy, jak: ,,Szkodliwy wpływ azbestu na zdrowie, sposoby ochrony oraz nowe wyzwania w związku z Rezolucją Parlamentu Europejskiego z dnia 20 października 2021 r. zawierającą zalecenia dla Komisji w sprawie ochrony pracowników przed zagrożeniami związanymi z azbestem” czy ,,Finansowanie gospodarki odpadami w zakresie usuwania i unieszkodliwiania azbestu w województwie śląskim”.

Więcej na temat wydarzenia przeczytasz pod tym linkiem.

LN/UMWS

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -