Częstochowskie USC wreszcie zacznie się zmieniać

0
449

Częstochowskie USC ma szansę na zmianę. Zlokalizowany w centrum miasta Pałac Ślubów może niebawem zmienić wygląd. Na początek wyremontowane zostaną 24 słupy w konstrukcji gmachu, zwane potocznie żyletkami. Jest szansa, że po tej renowacji przyjdzie czas na resztę budynku, która aż prosi się o kapitalny remont.

Częstochowskie USC wreszcie zacznie się zmieniać 1


Wybudowany pod koniec lat osiemdziesiątych, charakterystyczny okrągły budynek należał do jednych z najciekawszych obiektów w mieście. Przewidziano w nim kilka sal ślubów, a także salę bankietową, w której po zaślubinach para młodych wraz z gośćmi mogła wypić symboliczną lampkę szampana. Na miejscu ulokowano również kwiaciarnię, a także zakład fotograficzny. Chodziło o to, aby w jednym miejscu przyszli małżonkowie mogli załatwić wszystkie sprawy związane ze ślubem cywilnym.

Częstochowskie USC wreszcie zacznie się zmieniać 2

Gdy po podpisaniu przez Polskę konkordatu narzeczeni nie musieli już przed ślubem w kościele zawierać związku w USC, liczba ślubów cywilnych dramatycznie spadła. Budynek nie był już tak wykorzystywany, jak wcześniej.

Od otwarcia Pałacu Ślubów minęło już ponad 30 lat, więc czas najwyższy, aby go wyremontować. Na początek miasto przeznaczy na ten cel 300 tys. złotych. Za pieniądze te odnowione mają być m.in. wystające elementy konstrukcji budynku – stalowe słupy.

Jak informuje radna Jolanta Urbańska, która wielokrotnie interpelowała w sprawie remontu gmachu USC, za te pieniądze ma być  zrealizowane zadanie pt.: “przeprowadzenie rewitalizacji terenu wokół budynku USC, ul. Focha 19/21”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here