fbpx
Strona głównaWiadomościKłobuckUrzędnik z Kłobucka i dwaj przedsiębiorcy zostali zatrzymani. Są podejrzani o ustawianie...

Urzędnik z Kłobucka i dwaj przedsiębiorcy zostali zatrzymani. Są podejrzani o ustawianie przetargów

Śląscy policjanci zatrzymali urzędnika jednego z Urzędów w Kłobucku i dwóch biznesmenów. Mężczyźni są podejrzani o ustawianie przetargów.

Zatrzymany urzędnik, to naczelnik wydziału w jednym z urzędów w Kłobucku. Miał on zadanie w taki sposób ustawiać przetargi, by zamówienia trafiały do konkretnych, zaprzyjaźnionych firm. Prace zlecano przedsiębiorcom z powiatu częstochowskiego i kłobuckiego.

Policja ustaliła, że od 2021 do 2022 r., zostały zlecone prace o wartości ok. 400 tys. zł.

Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, która zajmuje się śledztwem. Postawiono im łącznie 8 zarzutów korupcyjnych.

– Zarzuty związane są między innymi z przekroczeniem uprawnień i niedopełnieniem obowiązków służbowych przez naczelnika wydziału kłobuckiego urzędu, który prowadził sprawy dotyczące zamówień publicznych. Dbał o to, aby zamówienia trafiały do ściśle określonych przedsiębiorców. Reprezentując urząd, w którym kierował jednym z wydziałów, zawarł z tymi osobami w latach 2021-2022 umowy na wykonanie różnych zadań publicznych, wycenionych na około 400 tysięcy złotych – podał zespół prasowy śląskiej policji.

Oszuści zostali objęci przez prokuratora dozorem policyjnym. Nałożono na nich również poręczenia majątkowe po 25 tys. zł, a naczelnik wydziału został dodatkowo zawieszony w czynnościach służbowych. Prowadzący śledztwo tymczasowo zajęli majątki należące do podejrzanych, na łączną kwotę około pół miliona złotych. Podejrzanym grozi kara nawet 10 lat więzienia.

Śledczy określają sprawę jako rozwojową i nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Ford Puma hybrydowy SUV

Popularne

- Advertisment -Ford Puma hybrydowy SUV