fbpx
Strona głównaPolecaneSukcesy częstochowianina Zbigniewa Kalinowskiego w Halowych Mistrzostwach Świata w Lekkiej Atletyce Masters...

Sukcesy częstochowianina Zbigniewa Kalinowskiego w Halowych Mistrzostwach Świata w Lekkiej Atletyce Masters 2023

W odbywających się w Toruniu 9. Halowych Mistrzostwach Świata w Lekkiej Atletyce Masters 2023, reprezentujący częstochowski klub Darsoft Running Team, Zbigniew Kalinowski zdobył brązowy medal indywidualnie oraz złoty medal drużynowo (wspólnie z Mariuszem Giżyńskim i Pawłem Piotraschke) w konkurencji Cross 8 km.

25 marca w hali widowiskowo-sportowej Arena Toruń Toruniu rozpoczęły się mistrzostwa świata w lekkiej atletyce Masters 2023, potrwają do 1 kwietnia. W sportowych zmaganiach uczestniczy ponad 4.200 zawodników powyżej 35. roku życia, którzy przybyli do grodu Kopernika z 88 krajów.

Startujący w kategorii M40 częstochowianin Zbigniew Kalinowski – trener i zawodnik Darsoft Running Team może pochwalić się brązowym medalem w starcie indywidualnym na dystansie Cross 8, zaś drużynowo wraz Mariuszem Giżyńskim i Pawłem Piotraschke nie mieli sobie równych zdobywając w tej samej konkurencji złoto. Nasz zawodnik nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, bowiem w najbliższą sobotę startuje w półmaratonie.  

Masters 2023
Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce Masters 2023

Program mistrzostw obejmuje wszystkie konkurencje lekkoatletyczne rozgrywane w hali oraz bieg półmaratoński, chód sportowy i konkurencje techniczne – rzut oszczepem, młotem i dyskiem, pchnięcie kulą i rzut ciężarkiem, które rozstrzygną się na stadionie głównym, rzutni, hali rzutów, w Parku Rudelka, a także na ulicach Torunia. W zawodach wystartuje wiele byłych gwiazd światowej i polskiej lekkoatletyki, a warto dodać, że polscy mastersi od lat należą do światowej czołówki.

Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce Masters (WMACI) odbywające się pod patronatem World Masters Athletics, organizowane są co dwa lata. W mistrzostwach uczestniczyć mogą mężczyźni i kobiety, którzy w pierwszym dniu zawodów mają ukończone 35 lat lub więcej, i którzy z medycznego punktu widzenia są zdolni do współzawodnictwa.

Czytaj także: Porażka Włókniarza w sparingu w Toruniu

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Ford Puma hybrydowy SUV

Popularne

- Advertisment -Ford Puma hybrydowy SUV