Uroczyste otwarcie apteki w Szpitalu Powiatowym w Lublińcu

0
292
otwarcie apteki 3

W Szpitalu Powiatowym w Lublińcu odbyło się uroczyste otwarcie nowej apteki, która spełnia wszystkie wymogi Prawa Farmaceutycznego.

Uroczystego przecięcia wstęgi 22 września 2021 roku dokonali starosta Joachim Smyła, wicestarosta Tadeusz Konina, przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Olczyk, przewodniczący Rady Społecznej SP ZOZ Jerzy Cyrulik oraz dyrektor SP ZOZ w Lublińcu Włodzimierz Charchuła.

Nowa apteka mieści się w przyziemiu, skrzydła szpitalnego dobudowanego w 2011 roku (w związku z wyrównaniem kondygnacji istniejącego obiektu udało się uzyskać dodatkowy poziom).

– Powiat Lubliniecki otrzymał na adaptację części nieużytkowanego przyziemia dotację z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 550 000 zł. Prace remontowe rozpoczęły się 24 marca br., a  zakończyły 2 września. Zakres robót budowlanych obejmował realizację pomieszczeń zgodnie z obowiązującymi przepisami, m.in. magazynów wyrobów medycznych i leków, komory przyjęć i ekspedycji, to łącznie ponad 100 m2 – wyjaśniał starosta Joachim Smyła.

Od momentu zakończenia prac budowlanych przyziemie było nieużywane, aż do 2016 roku, kiedy to przeniesione zostało tutaj laboratorium. W nowym skrzydle dodatkowo znajdują się oddziały: pediatryczny, ginekologiczny, położniczy i noworodkowy.

– „Szpital ma ustawowy obowiązek  posiadać własną aptekę lub za pozwoleniem Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego dział farmacji szpitalnej. Apteka mieszcząca się dotychczas w strukturach Szpitala Powiatowego nie spełniała obowiązujących wymogów Prawa Farmaceutycznego. Od 8 lat próbowano pozyskać środki na sfinansowanie remontu apteki, która zgodnie z ustawą pełni usługi tylko dla szpitala i nie przewiduje możliwości sprzedaży leków pacjentom. Cieszymy się, że pomieszczenia zostały wyremontowane i dzięki temu możliwe jest zaopatrywanie oddziałów szpitalnych i innych komórek organizacyjnych w produkty lecznicze i wyroby medyczne” – dodała kierownik apteki szpitalnej SP ZOZ w Lublińcu Anna Ploska-Pradela.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here