fbpx
Strona głównaPolecaneSkrzyżowanie Jasnogórskiej i Kościuszki ma być przejezdne do końca września - zapewnia...

Skrzyżowanie Jasnogórskiej i Kościuszki ma być przejezdne do końca września – zapewnia MZD. To kolejny termin zakończenia tam prac

Skrzyżowanie ulicy Jasnogórskiej z aleją Kościuszki ma być przejezdne do końca września. Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie przekazało, że w tym tygodniu mają się tam kończyć prace porządkowe, a na kolejny tydzień zapowiedziano układanie masy bitumicznej.

Wjazd i wyjazd z ulicy Jasnogórskiej na skrzyżowaniu z al. Kościuszki został zamknięty na początku marca. Początkowo MZD miało inne plany, ale gdy rozpoczęto remont torowiska na tym skrzyżowaniu, okazało się, że wyjeżdżające z tej ulicy samochody dodatkowo korkowały i tak już mocno utrudniony przez prace na torach i zwężenie w alei Kościuszki ruch. Objazd wytyczono aleją Jana Pawła II.

Najpierw otwarto w tym miejscu przejazd na Ryneczek Wały Dwernickiego, aby zlikwidować tymczasowy przejazd przez tory na wysokości ulicy Lelewela. Całe skrzyżowanie miało być drożne już w połowie sierpnia, w tym samym czasie, gdy powróciła stara organizacja ruchu na skrzyżowaniu alej Jana Pawła II i Armii Krajowej. Tak się jednak nie stało, bo jak przekazało MZD, ekipy budowlane natrafiły na problemy z instalacją podziemną. Przez kolejne tygodnie niewiele się w tym rejonie działo. Teraz MZD zapowiada, że remont tej części skrzyżowania naprawdę już niebawem się skończy.

Jak się dowiedzieliśmy, całe skrzyżowanie ulicy Jasnogórskiej z aleją Kościuszki ma być przejezdne we wszystkich kierunkach pod koniec września, plus minus dwa dni. Poczekamy, zobaczymy.

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here