W powiecie kłobuckim uroczyste gratulacje za najwyższe wyniki matur

0
357

17 września 2020 roku w czasie uroczystego spotkania zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Kłobucku, nagrodzono dyrekcje, wychowawców klas maturalnych oraz tegorocznych maturzystów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki z egzaminu maturalnego.

W majowej sesji do egzaminu dojrzałości przystąpiło 220 uczniów z Powiatu Kłobuckiego, których zdawalność matur okazała się na poziomie 81,82%. Ogłoszony we wtorek, 11 sierpnia br. przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Jaworznie wynik daje pierwsze miejsce wśród 36 powiatów i miast na prawach powiatu w województwie śląskim.

Ogłoszone przez OKE wyniki napawają dumą:

  • wynik 81,82% zdawalności jest wyższy o 7.82 punkty procentowe od średniej krajowej, która wyniosła 74%;
  •  wynik 87,32% biorąc pod uwagę licea ogólnokształcące jest wyższy o 6 punktów procentowych od średniej krajowej, która wyniosła 81,10%;
  • wynik 73,03% biorąc pod uwagę technikum jest wyższy o prawie 11 punktów procentowych od średniej krajowej, która wyniosła 62,20%;

Za Powiatem Kłobuckim uplasowali się: Miasto Częstochowa z wynikiem 72.32%, Powiat Lubliniecki z wynikiem 70.19%, Powiat Myszkowski z wynikiem 64.16% oraz Powiat Częstochowski z wynikiem 55.81%.

W powiecie kłobuckim uroczyste gratulacje za najwyższe wyniki matur 1
Fot: Powiat Kłobucki

Zaproszonym gościom, zarówno gronu pedagogicznemu, jak i absolwentom za najwyższy wynik matur drugi rok z rzędu, gratulacje składali Starosta Kłobucki – Henryk Kiepura, Wicestarosta – Zdzisława Kall, Członek Zarządu Powiatu Kłobuckiego – Józef Borecki oraz Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Częstochowie – Alicja Janowska.

W powiecie kłobuckim uroczyste gratulacje za najwyższe wyniki matur 2
Fot: Powiat Kłobucki

Dodatkowo wyróżniono osoby zaangażowane w produkcję przyłbic. Przyłbice były bezpłatnie przekazywane instytucjom najbardziej potrzebującym w czasie panującej pandemii.

Gościem honorowym spotkania był prof. Marian Zembala, który wygłosił ciekawy wykład dotyczący swojej drogi naukowej. Profesor Zembala również pogratulował nauczycielom i maturzystom wysokiego wyniku.

W powiecie kłobuckim uroczyste gratulacje za najwyższe wyniki matur 3
Fot: Powiat Kłobucki

Zaproszonym przedstawicielom szkół wręczono kwiaty, podziękowania, a dodatkowo dyrektorom szkół pamiątkowe upominki. Zebrani goście mieli również możliwość obejrzenia prezentacji multimedialnej przedstawiającej zrealizowane oraz zaplanowane inwestycje w szkołach ponadpodstawowych Powiatu Kłobuckiego.

[post_gallery]

Fot: Powiat Kłobucki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here