Umów się na bezpłatną mammografię w Częstochowie

0
305
Fot. Pixabay

12,13 oraz 16 sierpnia w Częstochowie stanie przy markecie “Auchan” przy ul. Focha 7/15 mammobus. Bezpłatne badania kierowane są do pań w wieku od 50 do 69 lat, realizowane są przez LUXMED.

W trosce o zdrowie oraz bezpieczeństwo, badania wykonane zostaną z zachowaniem wszelkich środków ostrożności z zakresu wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak również procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta. Wszystkie zainteresowane osoby, podczas rejestracji, jak i badania, proszone są o stosowanie maseczek. Do mammografii mogą włączyć się wszystkie ubezpieczone Panie w wieku 50-69 lat, które nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w ciągu ostatnich 24 miesięcy bądź są w grupie ryzyka i w ubiegłym roku otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Luxmed prosi chętne Panie, by rejestrowały się wcześniej pod nr tel. 58 666 24 44 lub TUTAJ. W celu weryfikacji uprawnień do badania Panie proszone są by przed połączeniem telefonicznym przygotowały dowód osobisty, a do mobilnej pracowni zabrały ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

Badanie będzie realizowane w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi tropem za ogólnopolską kampanią promocyjną Ministerstwa Zdrowia pt. “Planuję Długie Życie”. Do mammografii, która finansowana jest przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi, mogą wziąć udział wszystkie Panie niezależnie od miejsca zamieszkania oraz bez skierowania lekarskiego.

Mammobus będzie przyjmować pacjentki w takich godzinach jak poniżej:

  • 12 sierpnia od godz. 10.00 do 17.00
  • 13 sierpnia od godz. 8.00 do 15.00
  • 16 sierpnia od godz. 10.00 do 17.00
Umów się na bezpłatną mammografię w Częstochowie 1
Fot. UM Częstochowa

KK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here