Ulgi tak, ale dla solidnych pracodawców

0
151

Częstochowscy radni zdecydowali, że na zwolnienia z podatku od nieruchomości będą mogli liczyć pracodawcy, którzy inwestując na częstochowskich terenach specjalnych stref ekonomicznych zaoferują nowo zatrudnionym pracownikom co najmniej trzykrotność płacy minimalnej. Samorząd chce w ten sposób wesprzeć solidnych pracodawców, którzy poważnie podchodzą do inwestowania w mieście, a także odpowiednio traktują zatrudnione przez siebie osoby.
Rozwiązanie to posłuży przyciągnięciu do Częstochowy firm oferujących jak najatrakcyjniejsze warunki zatrudnienia – informuje Marcin Breczko z Biura Prasowego Urzędu Miasta Częstochowy. – Obecna sytuacja na lokalnym rynku pracy – bardzo niskie bezrobocie i ogromny popyt na fachowców – sprzyja wprowadzeniu tego rodzaju regulacji. Oferowane wysokie wynagrodzenie jest bowiem jednym z najważniejszych atutów firm starających się o chętnych do pracy w sytuacji, gdy ci mogą coraz częściej wybierać wśród wielu korzystnych ofert zatrudnienia.

Ulgi tak, ale dla solidnych pracodawców 1

Do tej pory o miejskie ulgi mogli się starać pracodawcy, którzy – tworząc miejsca pracy w specjalnych strefach ekonomicznych w Częstochowie – z chwilą zatrudnienia oferowali pracownikom przynajmniej 150 proc. minimalnego wynagrodzenia.

Jak informuje Biuro Prasowe UM, ostatnia decyzja radnych wpisuje się w działania miasta pod hasłem ,,Teraz Lepsza Praca”. W programie tym samorządowi chodzi o zapewnienie jak największej liczbie mieszkanek i mieszkańców Częstochowy jak najbardziej stabilnych i jak najlepiej wynagradzanych miejsc pracy, a jednocześnie dobrych perspektyw rozwoju zawodowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here