fbpx
Strona głównaSportUKS Speedway Rędziny: Sezon był trudny z uwagi na wciąż trwającą pandemię

UKS Speedway Rędziny: Sezon był trudny z uwagi na wciąż trwającą pandemię

– Zakończony sezon był trudny z uwagi na wciąż trwającą pandemię oraz związane z nią obostrzenia sanitarno-epidemiologiczne – ocenia 2021 rok Sławomir Misiewicz, prezes Stowarzyszenia UKS Speedway Rędziny.
– Podczas zawodów uczestnicy (czyli zawodnicy, trenerzy oraz inne osoby funkcyjne) musieli wykonywać testy związane z obecnością wirusa. Znacznie podniosło to koszty prowadzenia klubu.
W kontekście aspektu sportowego prowadziliśmy treningi na naszym torze w niezmiennej częstotliwości oraz korzystaliśmy w miarę możliwości z treningów na obiektach zaprzyjaźnionych klubów tj.”Bocar Włókniarz Częstochowa” oraz „Rybki Rybnik”.

Bieżący sezon był dla nas najlepszy w dotychczasowej działalności. Poza zdobyciem tytułu Drużynowych wicemistrzów Polski w mini-żużlu nasz zawodnik Wiktor Andryszczak na torze w Gdańsku wywalczył tytuł Indywidualnego Wicemistrza Polski. W Mistrzostwach Polski Par Klubowych uplasowaliśmy się na czwartym miejscu.

Kolejnym ważnym momentem w trakcie trwania sezonu było powołanie do kadry narodowej Wiktora Andryszczaka i związany z tym udział w Mistrzostwach Europy w miejscowości Równe na Ukrainie.

Ponadto zgodnie z kalendarzem imprez odjechaliśmy na rędzińskim torze dwie rundy kwalifikacyjne do imprez Indywidualnych Mistrzostw Polski. Zostaliśmy również poproszeni o zorganizowanie turnieju Drużynowych Mistrzostw Polski, który nie mógł się odbyć w Przemyślu z uwagi na trwający proces licencyjny związany tamtejszym torem.

Sezon zatem możemy zaliczyć do bardzo udanych pod względem zarówno sportowym jak i organizacyjnym. Ze smutkiem także poinformować należy, iż kilku chłopców, którzy byli członkami UKS Speedway Rędziny ukończyło 14 rok życia i w związku z tym ze względu na obowiązujące przepisy – zakończyliśmy współpracę. Szymon Wolski został adeptem Włókniarza Częstochowa, a taki sam scenariusz przewidywany jest dla Miłosza Kowalskiego na temat którego obecnie trwają rozmowy z Włókniarzem. Wiktor Andryszczak nie podjął jeszcze decyzji odnośnie swojej przyszłości klubowej. Powyżsi zawodnicy będą jeździli w klubie Włókniarz z logo naszej gminy na mocy ustaleń obu klubów.

W przerwie zimowej pracujemy nad sprzętem i promocją klubu. Jak zawsze poszukujemy chętnych do uprawiania tego sportu. Jeśli ktoś z naszych czytelników chciałby spróbować sił w tej emocjonującej dyscyplinie sportu, proszę o kontakt przez naszego klubowego fanpage.

Jeszcze raz chciałbym bardzo serdecznie podziękować Panu Wójtowi Gminy Rędziny – Pawłowi Militowskiemu, Radzie Gminy, Sołtysom wspierającym nasz klub. Osobne podziękowania za wsparcie podczas działalności organizacyjnej należą się także Radnemu Gminy Rędziny – Erykowi Łęgowikowi oraz Strażakom OSP Rędziny i Rudniki. To dla mnie zaszczyt współpracować w tak zacnym gronie by rozwijać żużel.

Sławomir Misiewicz, prezes Stowarzyszenia UKS Speedway Rędziny, foto: materiały prasowe klubu

Tekst ukazał się po raz pierwszy w dodatku „Czas na sport” zamieszczonym w wydaniu papierowym „Gazety Regionalnej” z dnia 28.01.2022r.

UKS Speedway Rędziny: Sezon był trudny z uwagi na wciąż trwającą pandemię 1
UKS Speedway Rędziny: Sezon był trudny z uwagi na wciąż trwającą pandemię 2
WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -