fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPomoc dla UkrainyCzęstochowa dla Charkowa. Ukraińscy strażacy otrzymali samochód ratowniczo-gaśniczy, przekazany z inicjatywy klubów...

Częstochowa dla Charkowa. Ukraińscy strażacy otrzymali samochód ratowniczo-gaśniczy, przekazany z inicjatywy klubów rotariańskich z Phorzhaim i Częstochowy

Kluby rotariańskie z Phorzhaim i Częstochowy połączyły siły i dzięki nim Charkowski Garnizon Państwowej Służby Ratunkowej otrzymał specjalistyczny samochód ratowniczo-gaśniczy.

Samochód Iveco Magirus trafił najpierw z Częstochowy do Lwowa. Stamtąd, pod koniec stycznia został przetransportowany do Charkowa. Pomogli wolontariusze Ihor i Olena Gonczarowie oraz kluby rotariańskie z Polski i Niemiec.

Specjalistyczny samochód został przekazany Charkowskiemu Garnizonowi Państwowej Służby Ratunkowej. Po odpowiednim przeglądzie i doposażeniu jest użytkowany w jednej z dzielnic Charkowa. Samochód służy do działań ratowniczych, a jego konstrukcja (duży prześwit, odpowiedni układ jezdny) umożliwiają działania w trudniej dostępnych miejscach.

Podziękowania za wspólne działania darczyńców i wolontariuszy z Ukrainy, Polski i Niemiec przekazał Serhii Chaban, pierwszy zastępca szefa Głównego Oddziału Państwowego Pogotowia Ratunkowego Ukrainy.

Każda forma pomocy ma znaczenie, a dla ukraińskich służb ratowniczych ogromnie ważne jest wsparcie zaplecza technicznego.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -