fbpx
Targi budowlane, wyposażenia wnętrz i nieruchomości Częstochowa
Strona głównaRodzinaRuszyła nowa kampania Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Częstochowie. Jak zostać rodziną...

Ruszyła nowa kampania Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Częstochowie. Jak zostać rodziną zastępczą?

„Pomóż superbohaterom znowu stać się dziećmi”, to hasło nowej kampanii społecznej częstochowskiego MOPS-u. Akcja ma na celu propagowanie idei tworzenia rodzin zastępczych.

Hasło przewodnie nowej akcji MOPS-u znalazło swoje odzwierciedlenie w przejmującym filmowym spocie. Widzimy w nim kilkoro dzieci, które od najmłodszych lat są zmuszone przezwyciężać trudności, przejmując obowiązki dorosłych, ponieważ nie mogą na nich liczyć.

To odwrócenie ról nie powinno mieć miejsca, a dzieci powinny mieć szansę spokojne, beztroskie dorastanie. Stąd hasło kampanii „Pomóż superbohaterom znowu stać się dziećmi”.

Na pomysł kampanii zrealizowanej przez częstochowski MOPS, wpadła Olga Dargiel rzeczniczka tej instytucji. Akcja odbywa się pod patronatem prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka. Nowe spojrzenie na problem pieczy zastępczej i interesująca forma przekazu mają pomóc dotrzeć do szerokiego grona odbiorców.

Najważniejsze jest zwrócenie uwagi na sytuację dzieci, które z powodu różnych problemów (m.in.: nałogi rodziców, przemoc), nie znajdują wsparcia w rodzinie biologicznej. To dla nich wciąż są poszukiwani opiekunowie, rodziny zastępcze, ludzie mogący dać im poczucie bezpieczeństwa, a także odpowiednie warunki do dorastania i nauki.

W Częstochowie funkcjonuje 231 rodzinnych form pieczy zastępczej. Przebywa w nich 340 dzieci. Potrzebne są jednak kolejne osoby, które zdecydują na taką formę opieki dla dzieciaków z dysfunkcyjnych rodzin biologicznych. Szczególnie poszukiwani są kandydaci na rodziców zawodowych.

Rodzinę zastępczą mogą stworzyć zarówno bliżsi jak i dalsi krewni dziecka (dziadkowie, wujostwo, rodzeństwo), jak i osoby niespokrewnione.

Osoby, które chciałyby zostać rodzicami zastępczymi przygotowywani są do tej roli poprzez serię szkoleń, odpowiednie przygotowanie psychologiczne, rozmowy ze specjalistami.

W trakcie opieki nad dziećmi również mogą korzystać ze wsparcia pedagogów, psychologów, a nawet prawników. Wszystko po to, by sami mogli być jak największym wsparciem i sprawić, że dzieci wychowają się w domu pełnym miłości, spokoju i zrozumienia. Piecza zastępcza daje dzieciom szansę na normalny dom i podstawy do stworzenia w przyszłości, własnej, prawidłowo funkcjonującej rodziny.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza do kontaktu wszystkie osoby, które chciałyby dowiedzieć się więcej na temat pieczy zastępczej. Sekcja Wspierania Rodziny i Pieczy Zastępczej mieści przy ul. Polskiej Organizacji Wojskowej 2, tel. 34 372 42 24, 372 42 21, 372 42 19, a także na stronie: https://mops.czestochowa.pl/mops2/formy-pomocy/piecza-zastepcza/rodzinna-piecza-zastepcza/
Zachęcamy do obejrzenia spotu kampanii promocyjnej: „Pomóż superbohaterom znowu stać się dziećmi”.

https://www.youtube.com/watch?v=RjvD3RLBDG4

Wielu z nas naprawdę może pomóc.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -