Dla własnej wygody ukradł hulajnogę. Teraz może trafić na 5 lat za kratki

0
244

Radomszczańscy policjanci 8 lipca 2020 roku aresztowali 40-letniego mężczyznę, który ukradł elektryczną hulajnogę, bo chciał nią dojeżdżać do pracy.

8 lipca br. po godzinie 22:00 dyżurny radomszczańskiej komendy policji przyjął  zgłoszenie o kradzieży miejskiej elektrycznej hulajnogi. Poszkodowany poinformował funkcjonariuszy, że hulajnoga została skradziona z terenu miasta i że może na chwilę obecną znajdować się na jednej z ulic w Radomsku.

Warta ponad 2 tysiące zł hulajnoga posiada alarm dźwiękowy i świetlny oraz ma wbudowany nadajnik GPS, który wskazuje przybliżone miejsce jej położenia. Dzięki temu Policjanci wytypowali blok mieszkalny, w którym znajdował się pojazd.

Po zdalnym uruchomieniu systemu alarmowego w jednym z mieszkań rozległ się sygnał. Policjanci namierzyli konkretny lokal, w którym znajdowała się  skradziona hulajnoga oraz 40-letni sprawca.

Mężczyzna przyznał się funkcjonariuszom, że w drodze z pracy zabrał zaparkowaną na terenie Radomska hulajnogę i „pod pachą” zaniósł ją do swojego mieszkania. Tłumaczył, że chciał nią dojeżdżać do pracy.

Zatrzymany mężczyzna usłyszy dzisiaj zarzut. Za kradzież mienia grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

(Źródło: KPP Radomsko)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here