Częstochowska Straż Miejska apeluje – nie zostawiajmy latem dzieci i zwierząt w rozgrzanych samochodach

0
117


Częstochowska Straż Miejska apeluje nie zostawiajmy latem dzieci i zwierząt
w rozgrzanych samochodach.Wraz z pojawieniem się wysokich temperatur, pojawią się też problemy z upałem. Straż Miejska w Częstochowie podpowiada, jak zachować się podczas upałów i przestrzega przed zostawianiem w
autach dzieci i zwierząt.

Gdy termometry wskazują ok. 30 stopni Celsjusza, szczególnie osoby starsze odczuwają dyskomfort – informuje rzecznik prasowy SM Artur Kucharski. – Jednak wszystkie osoby powinny pić dużo wody, stosować kremy z filtrami i nosić nakrycie głowy. Podczas dni, gdy są wysokie temperatury, nie powinniśmy w rozgrzanych samochodach zostawiać dzieci i zwierząt, szczególnie psów.

Straż Miejska w Częstochowie radzi, jak zachować się podczas upałów. Należy ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu, należy pić dużo niegazowanej wody, jeśli nie ma takiej potrzeby, nie należy wychodzić z domu na słońce. Należy nosić nakrycie głowy oraz stosować kremy z filtrami UV. Nie można zostawiać dzieci i zwierząt w samochodzie. Należy unikać wysiłku fizycznego, nie powinniśmy pić alkoholu, należy nosić lekką i przewiewną odzież.

Powinniśmy również przygotować naszym zwierzętom stały dostęp do
wody.
(Źródło: SM Częstochowa, fot. pixabay)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here