W pierwszym spotkaniu w 2022 roku siatkarze Exact Systems Norwid Częstochowa zaprezentowali się bardzo dobrze i wygrali w Sulęcinie z Olimpią 3:1!. Oby dobre rozpoczęcie nowego roku zapowiadało same zwycięstwa przez najbliższe 12 miesięcy…

Siatkarze trenera Piotra Gruszki jechali do Sulęcina po zwycięstwo i 3 punkty. Częstochowianie na mecz wyszli bardzo zmobilizowanie i wygrali inauguracyjną partię do 19. Również w drugim secie Exact Systems Norwid grał swoją siatkówkę i wygrał seta 25:21. Tym samym goście prowadzili 2:0 i zapewnili sobie jeden meczowy punkt.

Szkoda, że siatkarze Exact Systems Norwid nie postawili w 3. secie kropki nad i. W 3. secie częstochowianie prowadzili już 20:18 i byli bliscy zwycięstwa 3:0. W końcówce gra się jednak wyrównała, a piłkę setową przy stanie 24:23 mieli gospodarze. Olimpia nie zmarnowała szansy i wygrał 25:23 zmniejszając straty w meczu na 1:2.

Po wygranej w trzeciej partii gospodarze złapali wiatr w żagle. Na początku seta objęli prowadzenie 3:1, 9:7, 11:8. Na szczęście siatkarze trenera Gruszki szybko odrobili straty i od połowy seta objęli prowadzenie 17:14, którego nie oddali do końca meczu. Exact Systems Norwid wygrał 3:1 i zdobył cenne 3 punkty. Tym samym częstochowianie odnieśli 7 zwycięstwo w Tauron 1 Lidze i udanie rozpoczęli nowy rok.

Exact Systems Norwid po 16 rozegranych meczach mają na koncie 20 punktów i zajmują 12. pozycję w Tauron 1 Lidze.

Siatkarze Exact Systems Norwid nie będą mieli duża czasu na odpoczynek. Już w najbliższy piątek rozegrają kolejne spotkanie. We Wrześni zmierzą się z Krispolem (9. miejsce, 26 punktów). Krispol w środę niespodziewanie i z łatwością wygrała z Chemeko Gwardią Wrocław 3:0.

AK, foto: AK

Olimpia Sulęcin – Exact Systems Norwid Częstochowa 1:3 (19:25, 21:25, 25:23, 23:25)

Exact Systems Norwid: Kowalski, Łapszyński, Usowicz, Kryński, Długosz, Mucha, Podborączyński (libero), Popiela (libero) – Gibek, Sługocki, Zawalski.

Udane rozpoczęcie 2022 roku w wykonaniu siatkarzy Exact Systems Norwid i zwycięstwo w Sulęcinie z Olimpią 3:1 2