Udane rozpoczęcie 2022 roku przez koszykarzy AZS Częstochowa

Koszykarze 2-ligowego AZS Częstochowy 2022 rok rozpoczęli od zwycięstwa. W niedzielę wygrali w Krakowie po zaciętym spotkaniu z Oknoplast Koroną 84:78.

Na pierwszy ligowy mecz w 2022 roku częstochowscy koszykarze pojechali do Krakowa. Koszykarze AZS po zaciętym spotkaniu wygrali różnicą 6 punktów z Oknoplast Koroną 84:78 i odnieśli 6 zwycięstwo w 2 lidze.

Spotkanie było bardzo zacięte, a losy meczu rozstrzygnęły się w ostatniej, czwartej części spotkania. Pierwszą kwartę wygrali gospodarze 25:23. W drugiej był remis 21:21 i na przerwę gospodarze schodzili prowadząc 2 punktami 46:44. W trzeciej kwarcie AZS odrobił 1 punkt i na ostatnie 10 minut gry częstochowianie wyszli tracąc do gospodarzy 1 punkt.

Gracze trenera Tomasza Nogalskiego i Michała Sarana rozegrali najlepszą kwartę. Wygrali ją 20:13 i cały mecz 84:78.

W częstochowskiej drużynie ponownie najwięcej punktów rzucił Dawid Józefowski, który zdobył 23 punkty. Wspierali go Marcin Majcherek (17), Dawid Szulc (15) i grający trener Tomasz Nogalski.

Oknoplast Korona Kraków – AZS Częstochowa 78:84 (25:23, 21:21, 19:20, 13:20)

AZS: D. Józefowski 23, M. Majcherek 17, D. Szulc 15, T. Nogalski 11, P. Łaszewski 8, K. Ligęza 5, K. Hajduś 3, M. Boruc 2, D. Rak 0.