fbpx
Strona głównaSportUdane 12 miesięcy częstochowskich badmintonistów

Udane 12 miesięcy częstochowskich badmintonistów

– Rok 2021 był dla nas bardzo udany – mówi Maciej Ociepa z CAB Częstochowa. – Po wielu latach przygotowań udało nam się wystartować w profesjonalnej lidze badmintona, będąc jedynym Częstochowskim reprezentantem! Już w pierwszym sezonie naszej drużynie udało się zająć pozycję faworyta, gdyż po wygranej we wszystkich starciach awansowaliśmy do II ligi!

Maciej Ociepa ocenia 2021 rok. – Ten największy w tym roku sukces jedynej częstochowskiej drużyny w rozgrywkach ligowych wywalczyli: Maciej Ociepa, Dawid Gniatkowski, Karol Jakubczyk, Mariusz Płazak, Przemysław Dobosz, Bartosz Skuła, Grzegorz Skórkowski, Paweł Hałubek, Paulina Gajos, Aleksandra Foryta, Agnieszka Foryta.

W 2021 roku zmieniliśmy również lokalizację, która dzięki swojej infrastrukturze znacząco podnosi jakość nie tylko gry pierwszej drużyny, ale i szkółki, która jako stowarzyszenie prowadzimy na co dzień. Chcielibyśmy zaznaczyć że sukces pierwszej drużyny oznacza również szansę dla kolejnych adeptów sportu, ponieważ w sezonie 2021/2022 wystartowaliśmy z drugą drużyną, która będzie występować w trzeciej lidze.

Drugim takim dużym sukcesem w roku 2021 był pierwszy w historii medal Mistrzostw Polski zdobyty przez zawodniczkę Częstochowskiej Akademii Badmintona. Gabriela Skórkowska, bo o niej mowa, wywalczyła w Piotrkowie Trybunalski brązowy medal w grze pojedynczej kobiet podczas Mistrzostw Polski U17 zwanych również jako Olimpiada Młodzieży.

Częstochowska Akademia Badmintona działa od 2015 roku jako niezrzeszone towarzystwo, a od 2019 roku jako stowarzyszenie zajmujące się propagowaniem tego niezwykle popularnego w krajach wschodnich i Dani sportu. W ramach regularnych zajęć szkoli się pod okiem kadry trenerskiej ponad 100 osób – około 60 dorosłych i 50 dzieci.

Maciej Ociepa, CAB Częstochowa, foto: archiwum klubu

Tekst pochodzi z dodatku „Czas na sport” zamieszczonym w papierowym wydaniu „Gazety Regionalnej” w dniu 28.01.2022r.

Udane 12 miesięcy częstochowskich badmintonistów 1
Udane 12 miesięcy częstochowskich badmintonistów 2
WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -