fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaSportMamy w Częstochowie utalentowaną golfistkę! To Matylda Krawczyńska

Mamy w Częstochowie utalentowaną golfistkę! To Matylda Krawczyńska

W golfa grają przede wszystkim pasjonaci tej dyscypliny sportu. Niewiele osób wie, że w Częstochowie mamy utalentowaną golfistkę Matyldę Krawczyńską, która jest w młodzieżowej kadrze Polski, a w 2021 roku miała kilka dobrych wyników. Matylda to uczennica II LO im. Traugutta w Częstochowie.

O pasji Matyldy, jej początkach z golfem, ostatnich sukcesach i planach na przyszłości opowiadają rodzice: Monika i Piotr Krawczyńscy.

– Matylda urodziła się w 2006 roku, a treningi i grę w golfa rozpoczęła w 2015 roku w wieku 9 lat – mówi mama Matyldy Monika Krawczyńska. – Kilka wygranych turniejów wzbudziło u niej zainteresowanie tą dyscypliną sportu, a od trzech lat traktuje trening golfowy coraz bardziej poważnie. Można powiedzieć, że profesjonalnie. Stopniowo, krok po kroku zainteresowanie zmienia się w hobby, a teraz w sport, który się kocha i którym się pasjonuje. Trudno sobie wyobrazić spędzanie wolnego czasu bez gry i treningu na polu golfowym.

Z roku na rok Matylda Krawczyńska stawiała przed sobą coraz wyżej poprzeczkę, aż przyszedł czas na profesjonalnych trenerów. – Od roku 2020 jej trenerem jest Juan Ochoa – PGA z Andaluzji do niedawna startujący w turniejach kwalifikacyjnych do Challange Tour i European Tour – dodaje Piotr Krawczyński. – Oprócz techniki gry w golfa Matylda poświęca dużo czasu na przygotowanie fizyczne i motoryczne . Jej trenerem personalnym w tym zakresie jest Kuba Jaworski z Klinki Ortopedycznej Galen profesora Krzysztofa Ficka. Od paru miesięcy Matylda spotyka się też z psychologiem sportowym z Teamu Darii Abramowicz czyli z Małgosią Szczugieł, która wspiera ją mentalnie i przygotowuje do radzenia sobie ze stresem podczas rund turniejowych.

Rodzice Matyldy Krawczyńskiej cieszą się z jej dobrych wyników i międzynarodowych sukcesów. – W 2020 roku Matylda znalazła się w klasyfikacji WAGR, zwyciężając w Mistrzostwach Polski Match Play Juniorów – dodaje tata golfistki. – Od 2019 roku jest w Kadrze Narodowej Juniorek i ma za sobą bardzo udane Turnieje Międzynarodowe. W Mistrzostwach Europy Juniorek w 2020 roku pokonała w Match Play m.in.: reprezentantkę Belgii Savanah de Boeck, o wiele wyżej notowana juniorkę, a po wygranej z Belgią Polki dzielnie walczyły z reprezentacją Hiszpanii. Matylda przegrała jedynie trzema dołkami z będącą w tym czasie w pierwszej dwudziestce amatorek na świecie WAGR Carolina Lopez-Chacarra Coto. W październiku 2020 wygrała turniej German Junior Golf Tour w Berlinie.

Udany dla Matyldy Krawczyńskiej był też miniony 2021 rok. – Rok 2021 to rok bardzo szybkiego rozwoju fizycznego Matyldy – dodaje mama zawodniczki. – Urosła ponad 10 centymetrów co spowodowało nierównomierny wzrost kośćca i mięśni. W rezultacie kilka kontuzji i nieukończonych turniejów. Nie mniej jednak z kilku turniejów przywiozła niezłe rezultaty. 8. miejsce w Mistrzostwach Słowacji, 19. miejsce w Mistrzostwach Czech, 4. miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Kobiet oraz 28. pozycję w Mistrzostwach Hiszpanii Kobiet Stroke Play, w którym startowała cała czołówka Hiszpanii i wiele bardzo dobrych Europejek.

Matylda Krawczyńska w grudniu 2021 roku wygrała turniej w tureckim Belek. – Matylda zakończyła rok 2021 mocnym akcentem zwyciężając w Turnieju 5 Stars International rozgrywanym w Belek w Turcji, w którym startowała prawie cała Kadra Narodowa Polski i Turcji – cieszą się rodzice częstochowskiej golfistki. – Turniej ten jest bardzo dużym sukcesem, ponieważ po raz pierwszy zakończyła trzy dni rywalizacji wynikiem – 2 poniżej Par, a jedną z rund zagrała 7 uderzeń poniżej Par pola – 65, co jest jej rekordem życiowym i chyba rekordem Polski…

Jakie plany ma Matylda Krawczyńska w rozpoczętym niedawno 2022 roku? – W roku 2022 Matylda planuje starty w wielu turniejach Międzynarodowych również z Kadrą Narodową oraz we wszystkich Turniejach Mistrzowskich w Polsce – mówią rodzice zawodniczki. – Matylda jest obecnie uczennicą I klasy Liceum im. R. Traugutta w Częstochowie. Klasa o profilu IB z maturą międzynarodową. Po ukończeniu szkoły średniej planuje studiować w USA na Uniwersytecie, który ma drużynę golfową w I lidze NCAA. W tym celu nawiązaliśmy kontakt z hiszpańską firma ZAAX SPORT, która pomaga młodym sportowcom w podpisaniu Athletic Scholarship Contract z jak najlepszym Uniwersytetem w Stanach Zjednoczonych. A później być może… Ladies PGA.

AK, foto: materiały prasowe

Tekst pochodzi z dodatku papierowego „Gazety Regionalnej” z dnia 28.01.2022r.

Mamy w Częstochowie utalentowaną golfistkę! To Matylda Krawczyńska 1
Mamy w Częstochowie utalentowaną golfistkę! To Matylda Krawczyńska 2
WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -