Udało się! “Karolinka” wznawia projekcje

0
353

Po krótkiej, acz dramatycznej przerwie Kino “Karolinka” w Lublińcu wznawia seanse.

Udało się! "Karolinka" wznawia projekcje 1
 • Awaria projektora okazała się nie aż tak poważna, jak się obawialiśmy — informuje Paulina Pielarz z lublinieckiego Miejskiego Domu Kultury.
  Kino zaprasza widzów od najbliższego piątku. Od razu proponuje kinomanom prawdziwe hity – animowaną “Krainę Lodu 2” dla całej rodziny oraz polski obraz twórców takich przebojów kinowych jak “Listy do M” – “1800 gramów”.
  Wiadomość o wznowieniu działalności kina z pewnością ucieszy nie tylko mieszkańców samego Lublińca.
 • Nasze kino cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców Lublińca i okolic — opowiada przedstawicielka MDK-u. – Łatwiej im dotrzeć do naszego kina niż na przykład jechać do Częstochowy.
  Uroczyste otwarcie nowego, cyfrowego Kina “Karolinka” miało miejsce 18 października 2013 roku. Wyposażenie kina i dostosowanie go do potrzeb odbiorców było możliwe dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. MDK zrealizował zadanie „Cyfryzacja kina Karolinka oraz zakup instrumentów muzycznych”.
 • “Karolinka” wyposażona jest w aparat cyfrowy marki SONY, który umożliwia projekcje w rozdzielczości 4K, formacie 2D i 3D – opowiada Paulina Pielarz. Obserwujemy stały wzrost zainteresowania cyfrowym Kinem „Karolinka”, który przekłada się na zwiększenie liczby widzów w kinie. Repertuar w kinie zmienia my dynamicznie – w zasadzie co tydzień wyświetlamy nowe tytuły. A są to najnowsze produkcje.
  Od 2012 roku kino realizuje też projekt „Filmoteka Szkolna. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej” . Organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu T-mobile Nowe Horyzonty przyjeżdżają do Lublińca, aby wśród dzieci i młodzieży krzewić miłość do kina. A robią to na różne sposoby – przez ambitne, niekomercyjne kino, multimedialne prelekcje, dyskusje i warsztaty, interdyscyplinarne materiały dydaktyczne. Uczestnikami edukacji filmowej są również studenci lublinieckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
  Jak wynika z podsumowań MDK-u, w 2010 roku na widowni kina zasiadło 11611 osób. W natomiast w 2018 roku filmy w Kinie “Karolinka” oglądało 53 732 widzów. To oznacza, że w ciągu tych lat liczba widzów wzrosła aż pięciokrotnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here