Bracia Ciszek z medalami XV Mistrzostw Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu

0
202

Zawodnicy Rio Grappling Club Częstochowa zdobyli dziewięć medali podczas XV Mistrzostw Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu, które odbyły się w Katowicach.
W mistrzostwach wzięła rekordowa liczba, bo ponad 1700 zawodników z całej Polski. Wśród nich było 22 reprezentantów z klubu z Częstochowy.

Bracia Ciszek z medalami XV Mistrzostw Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu 1Największym sukcesem jest srebrny medal w kategorii brązowych pasów do 64 kg, zdobyty przez Michała Ciszka, który w drodze na podium wygrał swoją walkę na punkty, natomiast w finale przegrał przez dźwignię na łokieć. To już czwarty krążek Michała do kolekcji z najważniejszej imprezy Brazylijskiego Jiu-Jitsu w naszym kraju.

Dobrze zaprezentował się również trener i zawodnik, Marcin Ciszek, który startował w dwóch kategoriach wiekowych. Pierwszy dzień nie należał do najlepszych i przegrywa on z późniejszym triumfatorem kategorii. Drugiego dnia natomiast, zdobywa on brązowy medal w kategorii Masters brązowych-czarnych pasów do 70 kg, gdzie w pierwszej walce trafia na oponenta, który dzień wcześniej wygrał z jego bratem, udało mu się jednak pewnie wygrać na punkty ale opada w dalszej rywalizacji.

Całe Rio Grappling Club Polska zdobywa, dzięki współpracy wszystkich sekcji, 2 miejsce drużynowo, co pokazuje, kto jest siłą w tym roku naszym kraju. Poniżej pełne wyniki częstochowskich zawodników:
Michał Ciszek – 2 miejsce w kat. brązowe pasy -64 kg
Marcin Ciszek – 3 miejsce w kat. master 1; brązowe/czarne -70 kg
Piotr Olszewski – 3 miejsce w kat. master 2; niebieskie pasy -76 kg
Tomasz Stodulski – 1 miejsce w kat. niebieskie pasy -57,5 kg
Kamila Kwiatkowska – 3 miejsce w kat. niebieskie pasy -48.5 kg
Alicja Ciszek – 3 miejsce w kat. niebieskie pasy -48.5 kg
Mateusz Melka – 3 miejsce w kat. młodszy junior -73 kg
Jakub Majchrzyk – 3 miejsce w kat. młodszy junior -56.5 kg
Patryk Woldański – 3 miejsce w kat. junior; chłopcy -58.5 kg

Bardzo dobre występy zanotowali Wojcieszak Maksymilian oraz Nowak Mateusz, ale po dwóch wygranych walkach odpadli w ćwierćfinałach, zaraz przed strefą medalową. Równie dobrze zaprezentował się też Jan Stochniałek, który debiutował na zawodach także wygrał dwie walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here