Uczniowie Zespołu Szkół w Koziegłowach w Österreich Institut

0
374
fot. UG Koziegłowy

Dzięki uprzejmości Pani Agnieszki Markowskiej – Dyrektora Instytutu Austriackiego w Krakowie, uczniowie klasy II LO oraz klasy VII A Szkoły Podstawowej w Koziegłowach mieli wyjątkową okazję pobytu w Österreich Institut.

Instytut języka niemieckiego znajduje się w obrębie Konsulatu Republiki Austrii w Krakowie. Uczniowie uczestniczyli w niezmiernie interesujących warsztatach językowych, podczas których posługując się językiem niemieckim, zgłębili wiedzę na temat ciekawostek geograficznych oraz kulturowych Austrii.

Pani Dyrektor zapoznała także uczniów z istotą działania instytutu językowego i omówiła rolę certyfikatu językowego w życiu młodych ludzi. Młodzież dowiedziała się również, na jakich poziomach, a także, w jaki sposób można przystąpić do egzaminu państwowego z języka niemieckiego.

Uczniowie Zespołu Szkół w Koziegłowach w Österreich Institut 1
fot. UG Koziegłowy

Bardzo miłym doświadczeniem była także wycieczka po budynku instytutu i pięknym ogrodzie, którym jest otoczony. Przez ten czas, będąc w Krakowie, znajdowaliśmy się na terenie należącym do Austrii Wycieczka odbyła się w ramach innowacji z języka niemieckiego pt. MOVE DEUTSCH, która od września 2021 r. jest realizowana w klasie II LO. Na zakończenie naszej wizyty wszyscy otrzymali upominki związane z Österreich Institut.

Niemiecki to drugi język obcy dla uczniów, ale wielu z nich traktuje go poważnie, bo wie, że warto. Pobyt w instytucie i aktywny udział w warsztatach dodał im otuchy oraz motywacji do dalszej nauki.

K KIK